Prihlásiť


Ide do tuhého !

 

Veru tak florbaloví kamoši,

do konca základnej časti nám ostávajú tri zápasy a dráma ohľadne ukotvenia si miestenky vo vyraďovačke bude snáď trvať až do jej samého záveru. Spodok tabuľky sa nám riadne zauzlil a vypadá to tak, že niekomu sa újde nepostupujúci čierny Peter (9. priečka v tabuľke) len vinou bodu, možno dvoch.

Ale o tomto florbal je. Je o emóciách a držaní napätia až do samého konca. S pridanou nadsádzkou to isto platí aj o Žochároch. Tí vedia, že skrátka tento víkend musia ísť na doraz. Do karát im zahrá aj domáce prostredie. V TIS Aréne privítame nepríjemnú DTF Team Detva Joxers a nášho úhlavného rivala FBK Harvard Partizánske. Predovšetkým zápas proti Harvardu sa v konečnom dôsledku môže ukázať ako kľúčový "zápas sezóny". Áno, vieme, pred dvoma týždňami sme tento prívlastok priradili zápasu proti ŠK Victory Stars Dubnica. No vtedy, žiaľ, Žochári nepochodili, a tak sa teraz všetka pozornosť sústredí práve na zápas proti Partizánskemu.

BEJVÁVALO
Súperom veru máme z jesene čo oplácať, stretnutia na ich palubovkách nevyšli Žochárom podľa predstáv. V oboch prípadoch sme vyšli na prázdno, kedy sme Detve podľahli 9:6 a Partizánskemu 7:5.

Karty sú teda jasne rozdané. Žochári si možno partičku trošku zle rozohrali, no nelichotivý priebeh sa dá rýchlo zvrátiť. Najlepšie šesťbodovým víkendom.

TEŠÍME SA NA VÁS !
A VAŠU PODPORU SAMOZREJME

P.S.: ešte aby som nezabudol, pred zápasom v nedeľu proti Partizánskemu, sa odohrá druhý zápas prvého kola play-off Druhej ligy. Nastúpia v ňom naši žltí bratia z Prievidze a hostiť budeme Púchov. Sršne sa určite potešia vašej podpore, tak príďte, bude aj muzika ;)

 

PARTNERI


.

O KLUBE


Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

 Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

 V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

 V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

 Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2020 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk