Aj vaše 2 % z dane môžu pomôcť dobrej veci...daruj svoje 2 % pre deti, ktoré majú záujem športovať .... Stav série: FBK PÚCHOV - 3 :0 - FbO Žochár TOPOĽČANY .... sezóna sa nám skončila ...

Môj dom – môj hrad tentokrát neplatilo, Žochári sériu do Púchova nevrátili a v semifinále skončili

Žochári sa tešili na svoj domáci zápas. Vedeli síce, že ich čaká ťažká úloha, a to zmazať dvojzápasové manko na súpera, no verili si. Doma sme za poslednú dobu vyšperkovali formu ako hrom. TIS Aréna sa stala baňou zisku dôležitých bodov v posledných štyroch zápasoch, ktoré Žochárov posunuli až sem – do semifinále. Veľkú pozornosť si zaslúžili aj naši fanúšikovia, ktorí v posledných zápoleniach dokonale zmobilizovali sily a vo veľkom hnali našich dopredu. Ako som už spomínal, odniesol si to nejeden favorit.

V sobotu však bola situácia o čosi iná ako v predošlých zápasoch. Nastupovali sme proti tímu, ktorý ťahal šnúru deviatich víťazných zápasov. Tú zveľadil aj predchádzajúci víkend, kedy Žochárov FBK Púchov zdolal v obidvoch prípadoch. Žochári vinou týchto prehier nastupovali do sobotňajšieho zápasu s tzv. nožom na krku. Výhra by sériu predĺžila minimálne o deň, zasa v prípade prehry by sme sa s fantastickou sezónou trošku nechcene, ale predsa len, rozlúčili.

16.3. FbO Žochár Topoľčany vs. FBK Púchov 4:7 ( 1:3 , 2:1 , 1:3 )

Už pred samotným začiatkom praskala domáca hala vo švíkoch. Do TIS Arény zavítalo vyše 150 párov zvedavých očí, ktoré sa prišli pozrieť na toto zaujímavé florbalové divadlo. Žochári ihneď cítili, že vďaka fanúšikom ich bude na ihrisku opäť o jedného viac. Samozrejme, rozhodcovská dvojica Kupaščík a Žilka si to nemohla povšimnúť, pretože všetky napäté hlasivky, držiac v rukách rapkáče, boli zodpovedne za mantinelom, spoza ktorého boli pripravené našich vo veľkom povzbudzovať. Zápas začal vo svižnom tempe ako sa na pravé florbalové semifinále patrí. Do vedenia šli hostia, a to v 11. minúte zásluhou Mandinca. Už ho necelú minútu ho napodobnil Kiačik a domáci priaznivci rázom stíchli – 0:2. Z facky zo strany hostí sa stihli domáci spamätať vďaka šikovnému prevedeniu trestného strieľania šikulu Tomaškoviča. Avšak Púchov sa do konca úvodnej časti trafil ešte raz. Kapitánovi hostí Kvasnicovi sa podarilo prinavrátiť dvojgólové vedenie svojmu mančaftu a zároveň svojím gólom uzavrel strelecký účet prvej časti – 1:3. Do druhej tretiny vstúpili lepšie domáci, kedy v 24. minúte znižoval najproduktívnejší hráč Žochárov Smutný. Žochárom, hnaným svojím táborom z tribún, sa v 32. minúte podarilo vyrovnať. Presne mieril Kráľ po asistencií Hatalu – 3:3. Hosťom sa na dva góly domácich podarilo nájsť pomerne rýchlo vhodnú odpoveď. Paulena v 34. minúte prekonal Mišík a Púchov opäť viedol. V zápätí dostali domáci znova výhodu trestného strieľania. Tentokrát si loptičku na stredový bod dokotúľal Hatala. Tomu ale samotné prevedenie nevyšlo podľa predstáv a stav stretnutia ostal nezmenený – 3:4. Za rovnakého stavu sa šlo aj do kabín, čo znamenalo, že pred samotným začiatkom záverečnej časti bolo všetko otvorené. Žochárov čakalo azda najdôležitejších 20 minút, ktoré mohli rozhodnúť o všetkom. Začali sme ukážkovo. Svojím druhým gólom v zápase na 4:4 vyrovnával Smutný. V zápätí nastal kľúčový moment zápasu, aspoň podľa slov Petra Dvoráka. V 43. minúte sa hrubosťou previnil Ševčík. Ten si svoj trest odsedel v plnej výške, keďže sa Žochárom Velčovského v bráne Púchova prekonať nepodarilo. Púchov sa nielen ubránil, ale v závere trestu Ševčíkovho trestu sa nedovoleného priestupku dopustil Smutný. Rovnako ako predtým jeho náprotivok si odišiel sadnúť na trestnú lavicu za hrubosť. A vtedy sme sa dočkali prvej využitej presilovej hre v zápase. Trafil sa Fléger a domáci vedeli, že opäť musia doťahovať – 4:5. Ako sa neskôr ukázalo, jednalo sa o zlomový moment v zápase. Žochári následne do konca zápasu nenašli recept na súperovho gólmana. Do streleckej listiny Púchova sa do konca zápasu ešte stihli zapísať Kiačik s Pavlom. Ich strelecké kúsky znamenali, že sme v stretnutí videli celkom jedenásť gólov a konečný výsledok stretnutia nabral na seba podobu – 4:7 pre FBK Púchov.

Pre Žochárov semifinálová púť skončila už po troch zápasoch. Na dobré domáce výsledky proti FBC 11 Trnava sa im nadviazať nepodarilo, no hanbu si rozhodne nespravili. Domáci zápas priniesol mnoho skvelých florbalových momentov, ktoré museli ulahodiť každému zúčastnenému florbalovému fanúšikovi.

Púchovu k postupu samozrejme gratulujeme. Ukázal, že je tímom, ktorý disponuje nielen kvalitným kádrom, ale aj vysokými ambíciami, ktoré s určitosťou zahŕňajú aj samotný postup do najvyššej súťaže.

Tento rok si pre nás 1. liga pripravila naozaj prekvapujúcu finálovú dvojicu v zložení FBK Púchov vs. DTF team Detva Joxers. Takúto dvojičku by si pred sezónou predpokladal asi málokto. Kto sa teda nakoniec dočká prvoligového triumfu? Váš tip na víťaza? :)