Žochári majú za sebou prvé dva zápasy štvrťfinálového boja s Trnavou , séria sa do Topoľčian vráti za vyrovnaného stavu

 

V posledný februárový víkend začali Žochári svoje dobrodružstvo vo vyraďovacej časti. Predstavili sa na ihrisku svojho vyzývateľa, FBC 11 Trnava, ktorý zo základnej časti so sebou ťahal šnúru jedenástich víťazných zápasov. Už len z toho faktu vyplývalo, že Žochárov čaká ozajstné sústo. Ale ako sme už v predchádzajúcich príspevkoch spomínali, play-off je úplne „iná“ súťaž, kde sa na nejaké míľniky ohľad neberie a kde každý zápas môže byť diametrálne odlišný od toho predchádzajúceho.

 

Vzájomná bilancia zápasov v tejto sezóne bola vyrovnaná. Prekvapujúco sa z víťazstva vždy tešil tím, ktorý bol v zápise zaznačený ako hosťujúci. V prvej časti sezóny zavítali Žochári do Serede, do dočasného domova Trnavy, kde sa zápas odohrával. Žochári výsledok otáčali v samom závere a svojho súpera obrali o všetky body po víťazstve 5:6. V odvete už žiaľ boli úspešnejší hráči Trnavy. Tí do Topoľčian pricestovali v januári vo výrazne oklieštenej zostave, no na predvedenej hre to poznať nebolo. Domácim zápas vôbec nevyšiel, trápili sa v koncovke, za čo si Trnava pohodlne dokráčala k víťazstvu po výsledku 3:10.

 

Výsledky z predchádzajúcich vzájomných zápasov nám naznačovali, že Topoľčany s Trnavou vedia uhrať vyrovnanú partiu, aj napriek výraznému bodovému rozdielu v konečnom pohľade na tabuľku po základnej časti.

 

23.2. FBC 11 Trnava vs. FbO Žochár Topoľčany 1:2 ( 1:1 , 0:0 , 0:1 )

 

Do úvodného zápasu série vstupovali hráči Topoľčian s vedomím, že ich dopredu bude hnať bohatá enkláva topoľčianskych fanúšikov, pre ktorých bol pre tento zápas pripravený zájazd autobusom. Ten praskal vo švíkoch už počas samotnej cesty do slovenského Ríma. Všetko to vygradovalo na trnavských tribúnach, kde sa žochárski priaznivci následne usadili a počas celého zápasu hnali svojich dopredu ospevnými chorálmi či mexickou vlnou.

Prejdeme už ale k samotnému zápasu. Ten nám od samého úvodu naznačil, že sa bude jednať o taktický boj. Skrz tohto faktu uvideli diváci úvodný gól stretnutia až v závere tretiny. V 19. minúte sa po prieniku z ľavej strany presadil Hrušovský a rozburácal tribúnu hostí. Radosť im však ale netrvala dlho. Už o osem sekúnd neskôr Trnava po zmätku v obrane Žochárov zrovnávala zásluhou Durana. A to bolo na dlhšiu dobu z streleckej štafety všetko. Šance sa vyskytovali na oboch stranách, no zahodené šance pribúdali a pribúdali. Už to vypadalo, že sa nám zápas predĺži a diváci sa možno dočkajú obľúbenej nájazdovej lotérie. No v 58. minúte z polovice ihriska rozohrával Daňo a jeho nastrelená loptička na Gašpara v bránke domácich, ktorá jasne míňala vytúžený ciel, trafila nič netušiaceho cloniaceho kapitána Žochárov Smatanu a loptička sa od neho odrazila za chrbát brankára Trnavy, ktorý ju len tesne rukou minul. Na tribúnach prepukla eufória, Žochári mali na dosah cenný skalp súpera. Ostávalo ešte ubrániť zvyšných dve a pol minúty. Domáci následne zvýšili tlak, skúšali hru bez brankára. Za Paulenom zvonili žrde, najmä tá vrchná po šibalskom zakončení Sztruhára v samom závere. Žochári si najtesnejšie vedenie udržali a futbalovým výsledkom sa ujali vedenia v sérií 0:1 a predovšetkým pretrhli trnavskú famóznu sériu jedenástich víťazných zápasov.

 

24.2. FBC 11 Trnava vs. FbO Žochár Topoľčany 9:0 ( 3:0 , 3:0 , 3:0 )

 

Ani ani nie o 24 hodín, pokračovala séria ďalším zápasom. Tentokrát sa Žochári museli vysporiadať bez mohutnej podpory z tribún. Zmena nastala aj v rozhodcovskom zložení, keď sobotňajších arbitrov Bulka s Ďuríkom vystriedali Kubička so Stašom. Zmena nastala taktiež aj v bránke domácich, kde nastúpil Švec.

O tomto zápase sa zmienime iba v krátkosti. Ako môžete vidieť, výsledok jasné odzrkadlil trnavskú výbornú efektivitu v zakončení, ktorá bola naviac vyšperkovaná kvalitnou defenzívou. Šance sa taktiež vyskytovali aj na strane Žochárov, no nervozita z inkasovaných gólov postupne narastala. Tá hráčom Topoľčian postupne zväzovala ruky, čo viedlo k nevyužitiu vyložených tutoviek.

V zápase sa zaskvel predovšetkým Matúš Vanta, ktorý už v prvej tretine skompletizoval svoj hatt-rick. Následne sa k nemu pridali dvojgólový Lehocký a po jednom góle strelili Škrabal, Siklenka, Duran a Balák.

 

Štvrťfinálový program pokračuje už týmto víkendom v domácej TIS Aréne. V sobotu začíname o 18:00 a v nedeľu o 16:00.

Veríme, že sa Žochári dočkajú minimálne tak dobrého povzbudzovania od vás, fanúšikov, ako tomu bolo počas prvého zápasu v Trnave. Vtedy ste vytvorili famóznu atmosféru, nebyť ktorej by Žochári do zápasu nastupovali s oveľa ťažšími nohami.

 

TEŠÍME SA NA VÁS !

A VAŠU PODPORU SAMOZREJME

 

 

PARTNERI


.

O KLUBE


Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

 Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

 V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

 V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

 Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk