Aj vaše 2 % z dane môžu pomôcť dobrej veci...daruj svoje 2 % pre deti, ktoré majú záujem športovať .... Stav série: FBK PÚCHOV - 3 :0 - FbO Žochár TOPOĽČANY .... sezóna sa nám skončila ...

  Proti Púchovu vydolovaná remíza, no na Dubnicu boli Žochári prikrátki

   

  Základná časť pomaličky vrcholí, zápasy sa vyostrujú a napätie medzi tímami v dolnej časti tabuľky postupne narastá. Inak tomu nebolo ani posledný januárový víkend, kedy Žochárov čakal dvojdňový trip na ihriskách súperov. Cestovali sme do Púchova a do Dubnice, kam sme o potrebné body prišli zabojovať.

  Túžba po zisku dôležitých bodov bola enormná, veď prepadnutie sa až na deviatu priečku vztýčilo smerom k Žochárom varovný prst. Avšak v ceste nám nestáli ľahkí súperi. Žochárom bolo jasné, že v súbojoch proti protivníkom FBK Púchov, ako druhému celku tabuľky, sa proti ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom, budú musieť riadne zamakať. Predovšetkým súboj proti Dubnici mal hodne napovedať. Bodový rozdiel medzi tímami bol zanedbateľný, a tak bolo zápolenie označované ako „šesťbodové“. Výhra nad Dubnicou by postupové šance výrazne navýšila.

   

   

  26.1. FBK Púchov vs. FbO Žochár Topoľčany 6:6 ( 2:1 , 3:2 , 1:3 )

   

  Zápas proti Púchovu sa konal v miestnej sTC Aréne a začal v pomerne neskorom čase. Úvodné buly bolo hlavnými arbitérmi Kubaštíkom a Žilkom odpískané o 19:30.

  Súpiska Žochárov bola zaplnená dvanástimi hráčmi, keď dopomôcť k dôležitým bodom prišiel aj Gálet, ktorý si odbehol z extraligového Lida. Do bránky si kľakol Paulen.

  Zápas začal vo svižnom tempe, kedy sa prvého gólu 32 nadšencov na tribúnach dočkalo v 9. minúte zásluhou Podmanického. Púchov svoje vedenie navyšoval v 16. minúte, keď sa presadil Mišík. Žochárom sa na dva góly súpera podarilo odpovedať až v samom závere tretiny. V čase 19:59 sa učebnicový gól do šatne podaril vsietiť kapitánovi Topoľčian Smatanovi – 2:1. Žochárov gól nakopol. Druhú časť začali s výraznou aktivitou, ktorá pramenila k vyrovnávajúcemu gólu Tomaškoviča v 23. minúte. Púchov sa v 28. minúte opäť dostal do vedenia zásluhou Ševčíka. Preťahovaná ale pokračovala ďalej. Vylúčenie Flegera trestal v 29. minúte Smutný a svojou presilovkovou trefou vyrovnal na 3:3. Do konca prostrednej časti už udrel len Púchov, dokonca dvakrát, druhý gól v zápase si na svoje konto pripísal Mišík a v závere tretiny v presilovke presne mieril Kiačik. Žochári tak vstupovali do záverečnej tretiny s dvojgólovým mankom. Opäť nám ale našťastie patril úvod tretiny, keď v 43. minúte znižoval Daňo na 5:4. Ten bol pri streleckej chuti aj naďalej. V 52. minúte vyrovnával na 5:5. Do dvoch minút ale znova udreli domáci hráči a misky váh sa opäť priklonili na stranu Púchova. Paulena v bránke Topoľčian prekonal Bulejko. Tomuto zápasu ale sudičky podľa vyrovnaného priebehu nadelili ako konečný výsledok remízu. A tak aj bolo, v 56. minúte Smutný gólom na 6:6 prekonal Velčovského v bránke domácich a uzavrel strelecký účet stretnutia

   

   

  27.1. Šk Victory Stars Dubnica nad Váhom vs. FbO Žochár Topoľčany 8:5 ( 2:2 , 4:0 , 2:3 )

   

  Žochári nabudení bodom zo dňa predtým po remíze v Púchove, nastupovali do zápasu s Dubnicou s túžbou zaznamenať štvorbodový víkend. Tú česť riadiť tento nedeľňajší, pre mnohých, zápas sezóny, kde sa ortuť na teplomery nešplhala príliš vysoko, dostali rozhodcovia Kováčik s Kruželom.

  Dôležitosť zápasu si uvedomovali aj miestni priaznivci, tých sa do haly nahrnulo celkom 52, čo je na nedeľu viac než prijateľné číslo.

  Vyostrený zápas, ktorý sa prelieval zo strany na stranu, si svoj strelecký účet otvoril v 10. minúte vďaka Tomaškovičovi. O necelých tridsať sekúnd udrel najproduktívnejší hráč súťaže v drese domácich Blažej a po asistencií Janigu vyrovnával. Krátka slabšia chvíľka pre brankárov pokračovala. V 12. minúte vedenie Žochárom prinavrátil Smutný, kedy mu asistoval Hrušovský. Gól Sokolíka v 14. minúte stav zápasu opäť dotiahol, a keďže už na ukazovateľovi skóre do konca úvodnej časti gól nepribudol, začalo sa v druhej tretine „od nuly“. Na tu by Žochári čím skôr zabudli. Druhá časť im vôbec nepriala, Dubnica v nej Paulena prekonala celkom štyrikrát, predovšetkým aj zásluhou Blažeja, ktorý dovŕšil hatt-rick. A keďže Oberta v bránke domácich dokonale zatiahol rolety, čakalo na Žochárov pred vstupom do záverečnej časti ťažké sústo, a to zmazať štvorgólový náskok domácich. Ten sa ale hneď v úvode tretiny podaril vycibriť Sokolíkovi a Dubnica viedla 7:2. Žochári sa rýchlo pozviechali a v 43. minúte dodal gól Barantala nádej ešte niečo s výsledkom spraviť. V 51. minúte si na trestnú lavicu odišiel posedieť na päť minút za hrubosť domáci Sokolík a Žochárom svitalo na lepšie časy. A veru, začiatok presilovky bol ako z veľkej knihy. Už po necelej minúte Žochári z ponúknutej presilovky ťažili dva góly zásluhou Smutného a Žaťka. Zvyšok oslabenia sa už Dubnici podaril udržať, takisto ako aj stav 7:5. Ten trval do 59. minúty, kedy sa v jej polovici do prázdnej bránky počas hry Žochárov bez brankára trafil Gajdoš a upravil na konečných 8:5. Záver stretnutia bol poznačený červenou kartou Laudona, ktorý bol následne vylúčený do konca stretnutia.

   

   

  Žochári sa tak z deviatej priečky neodlepili a zostávajú na nej aj naďalej. Čaká nás zrejme riadne dramatický koniec základnej časti za aký by sa vo svojom scenári nehanbil ani Shyamalan. Do konca ostávajú ešte tri kolá. Všetkým je hneď jasné, že nasledujúce domáce súboje proti Detve a Partizánskemu musia byť v réžií Topoľčian. Status „zápasu sezóny“ sa presúva tentokrát na súboj s Partizánskym.

   

  Ach jo, mať takéto „zápasy sezóny“ každý víkend a ten florbal je hneď zaujímavejší.

   

   

  DRŽTE PÄSTE !

   

   

  Tabuľka MUŽI 1.liga

  # Klub Z V R P B
  1 Košice 22 18 2 2 56
  2 Púchov 22 16 3 3 51
  3 Trnava 22 16 1 5 49
  4 Skalica 22 11 4 7 37
  5 Detva 22 10 2 10 32
  6 Topoľčany 22 10 1 11 31
  7 Partizánske 22 10 0 12 30
  8 Nová Dubnica 22 9 2 11 29
  9 Sabinov 22 8 3 11 27
  10 Rabča 22 8 1 13 25
  11 Michalovce 22 5 0 17 15
  12 Sereď 22 1 1 20 4

   

  Výsledky MUŽI 1.liga

  © 2017 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet