Proti Púchovu vydolovaná remíza, no na Dubnicu boli Žochári prikrátki

Základná časť pomaličky vrcholí, zápasy sa vyostrujú a napätie medzi tímami v dolnej časti tabuľky postupne narastá. Inak tomu nebolo ani posledný januárový víkend, kedy Žochárov čakal dvojdňový trip na ihriskách súperov. Cestovali sme do Púchova a do Dubnice, kam sme o potrebné body prišli zabojovať.

Túžba po zisku dôležitých bodov bola enormná, veď prepadnutie sa až na deviatu priečku vztýčilo smerom k Žochárom varovný prst. Avšak v ceste nám nestáli ľahkí súperi. Žochárom bolo jasné, že v súbojoch proti protivníkom FBK Púchov, ako druhému celku tabuľky, sa proti ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom, budú musieť riadne zamakať. Predovšetkým súboj proti Dubnici mal hodne napovedať. Bodový rozdiel medzi tímami bol zanedbateľný, a tak bolo zápolenie označované ako „šesťbodové“. Výhra nad Dubnicou by postupové šance výrazne navýšila.

26.1. FBK Púchov vs. FbO Žochár Topoľčany 6:6 ( 2:1 , 3:2 , 1:3 )

Zápas proti Púchovu sa konal v miestnej sTC Aréne a začal v pomerne neskorom čase. Úvodné buly bolo hlavnými arbitérmi Kubaštíkom a Žilkom odpískané o 19:30.

Súpiska Žochárov bola zaplnená dvanástimi hráčmi, keď dopomôcť k dôležitým bodom prišiel aj Gálet, ktorý si odbehol z extraligového Lida. Do bránky si kľakol Paulen.

Zápas začal vo svižnom tempe, kedy sa prvého gólu 32 nadšencov na tribúnach dočkalo v 9. minúte zásluhou Podmanického. Púchov svoje vedenie navyšoval v 16. minúte, keď sa presadil Mišík. Žochárom sa na dva góly súpera podarilo odpovedať až v samom závere tretiny. V čase 19:59 sa učebnicový gól do šatne podaril vsietiť kapitánovi Topoľčian Smatanovi – 2:1. Žochárov gól nakopol. Druhú časť začali s výraznou aktivitou, ktorá pramenila k vyrovnávajúcemu gólu Tomaškoviča v 23. minúte. Púchov sa v 28. minúte opäť dostal do vedenia zásluhou Ševčíka. Preťahovaná ale pokračovala ďalej. Vylúčenie Flegera trestal v 29. minúte Smutný a svojou presilovkovou trefou vyrovnal na 3:3. Do konca prostrednej časti už udrel len Púchov, dokonca dvakrát, druhý gól v zápase si na svoje konto pripísal Mišík a v závere tretiny v presilovke presne mieril Kiačik. Žochári tak vstupovali do záverečnej tretiny s dvojgólovým mankom. Opäť nám ale našťastie patril úvod tretiny, keď v 43. minúte znižoval Daňo na 5:4. Ten bol pri streleckej chuti aj naďalej. V 52. minúte vyrovnával na 5:5. Do dvoch minút ale znova udreli domáci hráči a misky váh sa opäť priklonili na stranu Púchova. Paulena v bránke Topoľčian prekonal Bulejko. Tomuto zápasu ale sudičky podľa vyrovnaného priebehu nadelili ako konečný výsledok remízu. A tak aj bolo, v 56. minúte Smutný gólom na 6:6 prekonal Velčovského v bránke domácich a uzavrel strelecký účet stretnutia

27.1. Šk Victory Stars Dubnica nad Váhom vs. FbO Žochár Topoľčany 8:5 ( 2:2 , 4:0 , 2:3 )

Žochári nabudení bodom zo dňa predtým po remíze v Púchove, nastupovali do zápasu s Dubnicou s túžbou zaznamenať štvorbodový víkend. Tú česť riadiť tento nedeľňajší, pre mnohých, zápas sezóny, kde sa ortuť na teplomery nešplhala príliš vysoko, dostali rozhodcovia Kováčik s Kruželom.

Dôležitosť zápasu si uvedomovali aj miestni priaznivci, tých sa do haly nahrnulo celkom 52, čo je na nedeľu viac než prijateľné číslo.

Vyostrený zápas, ktorý sa prelieval zo strany na stranu, si svoj strelecký účet otvoril v 10. minúte vďaka Tomaškovičovi. O necelých tridsať sekúnd udrel najproduktívnejší hráč súťaže v drese domácich Blažej a po asistencií Janigu vyrovnával. Krátka slabšia chvíľka pre brankárov pokračovala. V 12. minúte vedenie Žochárom prinavrátil Smutný, kedy mu asistoval Hrušovský. Gól Sokolíka v 14. minúte stav zápasu opäť dotiahol, a keďže už na ukazovateľovi skóre do konca úvodnej časti gól nepribudol, začalo sa v druhej tretine „od nuly“. Na tu by Žochári čím skôr zabudli. Druhá časť im vôbec nepriala, Dubnica v nej Paulena prekonala celkom štyrikrát, predovšetkým aj zásluhou Blažeja, ktorý dovŕšil hatt-rick. A keďže Oberta v bránke domácich dokonale zatiahol rolety, čakalo na Žochárov pred vstupom do záverečnej časti ťažké sústo, a to zmazať štvorgólový náskok domácich. Ten sa ale hneď v úvode tretiny podaril vycibriť Sokolíkovi a Dubnica viedla 7:2. Žochári sa rýchlo pozviechali a v 43. minúte dodal gól Barantala nádej ešte niečo s výsledkom spraviť. V 51. minúte si na trestnú lavicu odišiel posedieť na päť minút za hrubosť domáci Sokolík a Žochárom svitalo na lepšie časy. A veru, začiatok presilovky bol ako z veľkej knihy. Už po necelej minúte Žochári z ponúknutej presilovky ťažili dva góly zásluhou Smutného a Žaťka. Zvyšok oslabenia sa už Dubnici podaril udržať, takisto ako aj stav 7:5. Ten trval do 59. minúty, kedy sa v jej polovici do prázdnej bránky počas hry Žochárov bez brankára trafil Gajdoš a upravil na konečných 8:5. Záver stretnutia bol poznačený červenou kartou Laudona, ktorý bol následne vylúčený do konca stretnutia.

Žochári sa tak z deviatej priečky neodlepili a zostávajú na nej aj naďalej. Čaká nás zrejme riadne dramatický koniec základnej časti za aký by sa vo svojom scenári nehanbil ani Shyamalan. Do konca ostávajú ešte tri kolá. Všetkým je hneď jasné, že nasledujúce domáce súboje proti Detve a Partizánskemu musia byť v réžií Topoľčian. Status „zápasu sezóny“ sa presúva tentokrát na súboj s Partizánskym.

Ach jo, mať takéto „zápasy sezóny“ každý víkend a ten florbal je hneď zaujímavejší.

DRŽTE PÄSTE !

PARTNERI

.

O KLUBE

Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk