Prihlásiť


Derbýčko cez kopec aneb boj o dôležité body

Tak kamoši,

snehové nádielky sú momentálne ešte veľkou ilúziou, no zato tými florbalovými na vás chrlíme z každej strany! A inak tomu nebude ani tento víkend.

Muži sa po vyše mesačnej pauze vracajú do starého známeho domáceho prostredia, kde budú chcieť potvrdiť fakt, že z Topoľčian sa body odnášajú veľmi ťažko. Žochárov čaká opäť ťažké sústo. V TIS aréne privítame FBK Harvard Partizánske a DTF team Detva Joxers, teda dvojičku súperov, ktorých sezóna zastihla v dobrej forme, čoho svedkom sú aj predbežné umiestnenia v tabuľke (Detva - 2. a Harvard - 4.) .

16.11. - 18:00 FbO vs. FBK Harvard Partizánske

Derby ako remeň! Ako inak nazvať tento prestížny súboj? V súbojoch proti Baťovke to vždy vrelo a inak tomu nebude ani teraz. Partizánske prichádza do Topoľčian v skvelej forme, hráči si pochvaľujú hernú pohodu a my sa tak môžeme tešiť na súboj plný rivality, kde kamarátstva sa pôjdu na 60 minút schovať niekam hore do šatne.

17.11. - 16:00 FbO vs. DTF Team Detva Joxers

Nepríjemný súper, ktorý určite nepatrí do súdka tých našich obľúbených. Účastník minuloročného finálového boja o postup do extraligy pokračuje v spanilých výkonoch aj počas tejto sezóny. Ziskom 16 bodov sa momentálne nachádza na striebornej priečke, dva body za vedúcou Dubnicou. Veľký pozor si Žochári budú musieť dať najmä na útočnú dvojicu Chamula - Mihálik, ktorí dokopy nazbierali už 40 bodov!

Rozhodne sa teda bude na čo pozerať. Zápasy s týmito celkami mali vždy šmrnc a hralo sa do poslednej sekundy, kedy sme toľkokrát boli svedkami veľkých zvratov.

Tak priatelia, vidíme sa v sobotu a v nedeľu!

TEŠÍME SA NA VÁS !
A VAŠU PODPORU SAMOZREJME

 

PARTNERI


.

O KLUBE


Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

 Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

 V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

 V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

 Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2020 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk