Úvodný víkend priniesol bohaté gólové prestrelky. Žochári na konte s remízou a prehrou

Niekoľkomesačnému čakaniu konečne skončil splátkový kalendár a my sme opäť tento víkend v TIS aréne mohli privítať desiatky florbalových nadšencov, ktorí boli po florbale doslova hladní. Veď bodaj by nie, všetci máme ešte v živej pamäti ten ošiaľ spred pol roka, kedy Žochári predviedli spanilú púť vyraďovacou časťou a pobláznili azda všetkých. K historickému konečnému umiestneniu (4. miesto) ich hnala bohatá divácka kulisa a veru, bol to riadny “rambajs“.

Žreb určil, že ďalší súťažný ročník začíname doma, a tak sme hneď zhurta privítali špičku ligy. Do Topoľčian pricestovala dvojička v zložení FBC 11 TrnavaVŠK PdF UK Hurikán Bratislava.

21.9. FbO Žochár Topoľčany vs. FBC 11 Trnava 5:5 ( 1:0 , 1:2 , 3:3 )

Sezónu sme otvorili súbojom proti Trnave. Starý-známy súper. Hráči súpera mali azda o motiváciu naviac. Boli sme to predsa my, kto im v poslednom play-off vystavil stopku v prvom kole a predčasne ukončil sezónu. Ale ako sa vraví „čo bolo, bolo“, pred nami bol nový ročník súťaže.

Súboj začal vo vysokom tempe, kedy loptička pomocou šikovnosti hráčov oboch mančaftov presúvala zo strany na stranu. Oba tímy hrozili ojedinelými šancami, no zväčša to bola taká prvozápasová oťukávačka. Boli to domáci, ktorí otvorili skóre. V 17. minúte parádnou strelou švihom vymietol pravý horný roh bránky Šveca mladík Mikuláš, pre ktorého to bol premiérový gól v seniorskom drese, ktorý dosiahol taktiež v premiérovom zápase. Úvod ako lusk! Do konca úvodnej časti sme už gól nevideli, a tak sme si na ten ďalší museli počkať do druhej časti. A čakali sme relatívne dlho. Gólová radosť sršala tentokrát z hráčov Trnavy, ktorí ťažili z dobre prevedenej presilovej hry a zásluhou Apolena v 38. minúte vyrovnali. Radosť z vyrovnania ale netrvala dlho. Úsmev v zápätí na pery topoľčianskych fanúšikov priniesol späť Kráľ2:1. Ako sa tak misky pomaličky nakláňali zo strany na stranu, tak o necelú polminútu sa opäť preklonili. Zmätok v obrane domácich po rýchlom protiútoku využil Vanta - 2:2. Vrece s gólmi sa nám v druhej tretine mierne pretrhlo, no v poslednej sa už úplne roztrhlo a prítomných 60 divákov si rozhodne nemalo na čo sťažovať. V 44. minúte udreli hostia zásluhou Sztruhára a v zápase šli prvýkrát do vedenia - 2:3. Domáci sa ale rýchlo pozviechali a zasadili rýchlu kontru troch gólov. Do 50. minúty sa presadili Daňo, Tomaškovič a Žaťko. Žochári viedli 5:3 a malí Žochárikovci na tribúne boli vo vytržení čo im sily stačili. Hostí to ale neodrovnalo, ba dokonca nakoplo. V 52. minúte sa hrubosťou previnil Barantal a domáci sa museli brániť. Trnava opäť previedla dokonalú presilovkovú kombináciu, ktorú úspešne zavŕšil Sztruhár. Hostia z tlaku nepovoľovali a jeho vyústením bol v 57. minúte vyrovnávajúci gól kapitána hostí Vantu na 5:5. Po góle prevzali mierne štafetu domáci. Počas poslednej minúty im bola ponúknutá početná výhoda, no recept na brániacich sa Trnavčanov sme nenašli, a tak sa body po remíze 5:5 spravodlivo delili.

22.9. FbO Žochár Topoľčany vs. VŠK PdF UK Hurikán Bratislava ( 0:1 , 3:3 , 3:4 )

O deň neskôr sme privítali Hurikán BA, ktorý je ligovým nováčikom. Celok minulú sezónu brázdil extraligové palubovky, no po nepodarenej sezóne sa musel porúčať o súťaž nižšie. Žochári tušili, že to nebude o nič jednoduchší zápas aký sa odohral v sobotu.

Do TIS arény si našlo cestu sympatických 50 divákov, čo je na nedeľu fakt skvelé číslo! Zápas sa nám začal o 14tej a sobotňajšiu rozhodcovskú dvojičku v zložení VavrinecJursa vystriedala tá v ktorej figuroval Drienka s Majerom.

Úvod zápasu nám opäť priniesol rýchlu hru zo strany na stranu a gól sme rovnako ako deň predtým videli až v druhej časti úvodnej tretiny. Len s menšou zmenou, tentokrát to boli hostia, ktorí otvárali skóre. V 12. minúte sa presadil Fabián. A keďže sme už gólový klaksón nepočuli, šli Žochári do šatne s jednogólovým mankom na súpera. Hurikán nezostal svojmu názvu nič dĺžny a do ďalšej časti vstúpil ozaj ako víchor. Hneď v úvode zvyšoval Petrovič, ktorého krátko nato napodobnil Belko0:3. V 29. minúte sa črtal katastrofický scenár, no Paulen si našťastie úspešne poradil so samostatným nájazdom Petroviča a skóre sa nemenilo. Následne prevzali gólovú iniciatívu domáci, ktorí odpovedali tým najlepším možným spôsobom, kedy behom troch minút zápas vyrovnali. Do 34. minúty sa presadil 2x Smutný a ďalší gól do štatistík si pripísal aj Žaťko3:3. Hostia na túto lavínu gólov kontrovali úspešným zásahom v početnej výhode, kedy sme pykali za faul Hrušovského. Vedenie Hurikánu opäť prinavrátil Belko. Do šatní sa šlo opäť s jednogólovým mankom a pred záverečnou časťou veru karty rozdané neboli, zamiešať nimi mohli rovnako Žochári, ako aj ich náprotivok z Bratislavy. Úvod tretiny vyšiel lepšie opäť hosťom, v 46. minúte skóroval kapitán hostí Skučka. Domáci nášli rýchlo na gólmana hostí Magdina a pohotovo odpovedali. Na začiatku 49. minúty sa z prvého gólu v sezóne radoval pilier obranných radov Žochárov, ich kapitán Smatana4:5. A keď v 53. minúte svojím hattrickom zrovnal Smutný, domácim svitalo na lepšie časy. To ale ešte netušil akú gólovú prestrelku týmto zásahom spustil. V 55. minúte rozjasal lavičku hostí Skučkya, a tým sa Hurikán opäť dostal na koňa. Náš súper mal však smolu, Timo Smutný bol pri ohromnej streleckej chuti a svojím štvrtým gólom v zápase opäť vyrovnal – 6:6. Znova to bol ale Hurikán, ktorý zasadil Žochárom úder, na ktorý sme už žiaľ nenašli odpoveď. Mladík v drese hostí Doganov po asistencií Belku v 58. minúte prekonal Paulena, ktorý loptičku zo svojej siete vyťahoval už po siedmykrát v zápase - 6:7. Na siedmy gól súpera sa už Žochárom odpoveď nájsť nepodarilo a Hurikán si víťazstvo v zápase poistil gólom do prázdnej brány, keď to Žochári skúšali so šiestimi v poli – 6:8.

Úvodný víkend nám priniesol bohaté gólové hody, ktoré fanúšikov isto nenudili. Avšak mrzieť môže najmä zisk jediného bodu, Žochári siahali isto po viacerých. Sezóna je ale na samom úvode a Žochárom prvý víkend jasne ukázal, že rozhodne majú na čom stavať.

K štartu sezóny sa nám vyjadril aj dvojgólový úspešný zakončovateľ z víkendu Richard Žaťko:

Na úvodné dvojkolo sme sa veľmi tešili a na tréningoch sme poctivo makali. Čo sa týka zápasu s Trnavou, tak sme sa snažili určovať tempo hry a držať loptičku na svojich hokejkách, čo sa nám vlastne aj darilo. Možno škoda drobných výpadkov a vylúčení, ktoré nás pripravili o zisk troch bodov.

Trend určovania tempa v zápase sme chceli zúžitkovať aj v zápase nasledujúci deň proti Hurikánu Bratislava, no do polovice zápasu sme sa nedokázali prebudiť, čo nás v konečnom zúčtovaní následne stálo zápas.

Ale netreba vešať hlavy dolu, sezóna je ešte dlhá a stále je čo zlepšovať. Základ je aby sme tvorili hru a mali loptičku na svojich hokejkách čo najviac. V prvom rade sa musíme vyvarovať zbytočným chybám a hlavne hrať ako jeden tím.

Žochári sa o zlepšenie postavenia v tabuľke pokúsia už budúci víkend a opäť na domácej palubovke. Zavítajú k nám východniarske celky. V sobotu hostíme nováčika súťaže Športový klub Floorball ACADEMY Prešov a v nedeľu víťaza minulosezónnej základnej časti Žltý Sneh.

O celom dianí blížiacich sa zápasov Vás budeme informovať už čoskoro!

TEŠÍME SA NA VÁS!

A VAŠU PODPORU SAMOZREJME

PARTNERI

.

O KLUBE

Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk