Prihlásiť


10 nekompromisných striel na Tima Smutného

Radí sa medzi opory útočných radov Žochárov. S číslom #24 je na ihrisku neprehliadnuteľný predovšetkým vďaka jeho dokonalému prehľadu v hre. Cudzie mu nie je ani strieľanie gólov, ktoré ale nejedenkrát ochotne prenechá svojim spoluhráčom.

Máme veľké šťastie, že pred pár rokmi definitívne vymenil kopačky za deravú hokejku a topoľčiansky florbal tak mohol uzrieť ďalší veľký talent.

Kamaráti, zoznámte sa s najproduktívnejším hráčom FbO Žochár Topoľčany v prebiehajúcej sezóne 2019/2020 – s Timom Smutným.

 

  1. Timo ahoj ahoj, vzhľadom k súčasnej prebiehajúcej florbalovej horúčke, sme sa opäť rozhodli na niekoho zamieriť svojich 10 nekompromisných striel. Voľba padla práve na teba, možno skrz tajných prianí fanyniek FbO Žochár. Tak nám teda o sebe niečo prezraď.

Tak, nakoľko je moja mamina úžasná kuchárka, tak sa poteším rovnako drvivej väčšine jedál, ale priznám sa, že najviac si pochutím na jej vynikajúcom špenátovom rizote.

 

  1. Ku každému športovcovi neodmysliteľne patrí taktiež jeho prvá skúsenosť s týmto fanatizmom (športom). Kedy si ty zažil takú prvú pouličnú, keď ťa trebárs domov neprivolali ani čerstvo zažaté lampy v uliciach?

Na úplne prvé stretnutie s florbalom si nejako extra detailne nespomínam, ale samozrejme boli časy, kedy sme na ulici so susedom a kamarátmi „mastili“, či už hokejbal alebo florbal, takmer celé dni. Najmä cez prázdniny. Boli sme vtedy malí desaťroční fagani. (smiech)

 

  1. Predtým ako si sa naplno usadil na florbalových palubovkách, si taktiež brázdil futbalové trávniky. A veru nebol si žiadne „béčko“. Ako kapitán si svoje družstvo Tovarník doviedol k mnohým úspechom. Čo viedlo k tomu, že si nakoniec uprednostnil florbalku pred kopačkami?

Futbal som začal hrávať asi v siedmom ročníku na základnej škole. Odjakživa ma to ťahalo ku kolektívnym športom. Istý čas som hrával oba športy naraz. No zrazu prišla stredná škola a rázom bolo treba riešiť dôležitejšie veci. Keď bolo nutné si medzi florbalom a futbalom zvoliť jeden, som veru dlho nerozmýšľal. Florbal mi prirástol k srdcu o čosi viac a s florbalkou v ruke sa cítim oveľa istejšie ako s kopačkami na nohách. Toto rozhodnutie som doposiaľ nikdy neoľutoval. (úsmev)

 

 

  1. Prejdime k tejto sezóne. Máme krátko pred záverom základnej časti. Sezóna je pre Žochárov ako na hojdačke a o konečné miestenky do play-off sa bude zrejme bojovať až do posledného kola. Čomu by si pripísal tento fakt, že sa rázom do bojov o postup medzi najlepšiu osmičku hlási až 11 tímov? Samozrejme je to pre ligu skvelá vizitka, že divákom prináša svoje rozuzlenia až v samom závere.

Je pravda, že výsledky, ktoré môžeme vidieť v tejto sezóne sú naozaj ako na hojdačke. Povedal by som, že veľkú rolu zohrávajú nováčikovia súťaže akými sú napríklad Čadca či Hurikán Bratislava, s ktorými sme odohrali veľmi náročné zápasy. Povedal by som, že v túto sezónu do väčšiny zápasov nenastupuje ani jeden tím ako jasný víťaz. Hoci to tak po pohľade na aktuálny stav tabuľky môže vyzerať, no na ihrisku sú sily oboch tímov často prekvapujúco vyrovnané a nezáleží na tom či si sily meria prvý s desiatym alebo nováčik súťaže s dlhoročným „účastníkom“.

 

  1. Timo, vo svojom juniorskom veku si si toho preskákal naozaj dosť. Absolvoval si najvyššiu juniorskú súťaž v drese rodáckych Topoľčian alebo Trenčínu. Dokonca si si obliekol v tejto kategórií aj reprezentačný dres. Ako si spätne na toto obdobie „mládí“ spomínaš?

Na toto obdobie vždy budem iba v dobrom spomínať. Boli to časy, keď som nebol ešte ani v maturitnom ročníku, takže som mal na florbal kopec času. V podstate som nemal okrem florbalu nič iné, a preto si myslím, že práve v tomto období som natrénoval najviac. Je pravda, že som bol aj na pár zrazoch s juniorskou reprezentáciou, ktoré mi dali nielen mnoho nových florbalových poznatkov, ale aj nových kamarátov s ktorými som doteraz v kontakte. (úsmev)

 

  1. V tejto sezóne si s Lukášom Kráľom vytvoril snáď najúdernejšiu dvojicu v lige. Spolupráca vám naozaj klape, čoho svedkom je aj fakt, že ste sa výrazne osamostatnili na špici bodovania nášho klubu. V čom tkvie chémia medzi vami, že sa na ihrisku vidíte už takmer naslepo? Samozrejme nezabudnúť nemôžeme ani na Daniela Hatalu, ktorý medzi vás skvele zapadol.

S Lukym si veľmi dobre rozumiem aj mimo ihriska. Je jeden z ľudí, s ktorými sa z klubu poznám najdlhšie a na tréningoch, najmä pri cvičeniach, ktoré sa vykonávajú vo dvojiciach, som takmer vždy práve vo dvojici s ním. To však samozrejme neznamená, že je to len o nás dvoch. Obrovskú rolu hrá v našom útoku práve center Daniel Hatala, ktorý nám často zakladá akcie a robí priestor. A naše výsledky sú samozrejme odrazom práce a snahy celého tímu začínajúc od výkonov brankárov, cez obrancov, ktorí blokujú strely a mnohokrát postupne zakladajú črtajúci sa útok, až po konečnú stanicu, nás útočníkov.

 

 

  1. Čo ty a poverčivosť? Disponuješ nejakou, ktorá vyslovene lezie všetkým naokolo hore krkom?

Ja sám seba nepovažujem za nejakú poverčivú osobu. Pokiaľ viem, tak ani nemám dajaký zámerný predzápasový „rituál“. Skôr pred zápasom dbám na také veci akými sú dobrý spánok či vhodná strava.

 

  1. Timo, minulý rok si úspešne zložil maturitu na topoľčianskom gymnáziu. Kam následne viedli tvoje kroky? Vieš už aj takto po tak krátkej dobe porovnať stredoškolský život s vysokoškolským? Plusy/mínusy?

Momentálne som študentom Pedagogickej fakulty UK v Bratislave a so štúdiom som nesmierne spokojný. Ako každá zmena, tak aj táto má svoje plusy i mínusy. Za krátky čas, čo v Bratislave študujem, som spoznal kopec nových ľudí a keď mi to čas dovoľuje, tak sa zúčastňujem tréningov „mravenčiakov“ - extraligového Lida. Mínusom je však samozrejme výrazne horšia životospráva a bohužiaľ sa to odráža na mojej kondičke ale hold, tak sa na internáte žije. (smiech)

 

  1. Na prekvapenie mnohých si rovnako dobre ako s florbalkou rozumieš taktiež aj s akustickou gitarou. Kedy sa v tebe prebudila vášeň pre muziku? Akému žánru najviac holduješ?

Vášeň pre muziku vo mne driemala už od malička, no naplno sa prebudila až v čase vrcholenia puberty, čiže keď som mal tak 14-15 rokov. Vtedy som sa začal učiť hrať na gitaru, a potom sa to už nejako samé rozbehlo. Na tému obľúbeného žánru momentálne neviem odpovedať. Veľmi často mením svoj hudobný vkus podľa momentálnej nálady, kedy proste počúvam čo sa mi zapáči

 

  1. Na záver klasická otázočka ohľadne našich komunikačných kanálov – webová stránka, Facebook alebo Instagram. Si spokojný s ich fungovaním?

S propagáciou klubu som spokojný. Som rád, že sa niekto o to stará a že o nás niekto píše. Či už samotná webová stránka, alebo sociálne siete, sú vždy aktuálne a ľudia na nich nájdu dôveryhodné informácie, či už o nás hráčoch alebo o zápasoch a ich priebehu. Nemenil by som na nich nič a všetkým čo sa zaujímajú o florbal v Topoľčanoch ich môžem vrelo odporučiť. (úsmev)

 

Timo sa s našimi otázkami popasoval ako s hocijakou obranou súpera. Čiže skutočne precízne. Veď uznajte sami.

Timo, vďaka ešte raz za tvoj čas a držíme päste v ďalších zápasoch.

 

 

 

PARTNERI


.

O KLUBE


Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

 Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

 V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

 V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

 Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2020 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk