Prihlásiť

Žochári v predposlednom víkende bez bodu, zlomový bude záverečný víkend

Po dvojtýždňovej pauze zavinenej predovšetkým aj mužskou kvalifikáciou pre blížiace sa majstrovstvá sveta konajúce sa v Helsinkách, mimochodom chalanom gratulujeme k postupu! , mala Prvá liga v tento víkend na programe svoje predposledné dvojkolo. Žochári doňho vstupovali s miernym cítením ostria noža, keďže ešte ani zďaleka nemali vymaľované a pohľad na opačný koniec tabuľky vyvolávala mnohé otázniky. Víťazná šnúra, ktorú chalani predošlými zápasmi natiahli na štyri zápasy, si žiadala predĺžiť, no v ceste im stáli nevyspytateľní súperi Detvy a Partizánskeho, kedy obaja mali navyše výhodu domáceho ihriska.

8.2. DTF team Detva Joxers vs. FbO Žochár Topoľčany  6:4  ( 1:3 , 3:1 , 2:0 )

Prvý výjazd víkendu smeroval na stred Slovenska. 9 z 10 expertov vám prezradí, že hrať v Detve nie je žiaden med lízať, kedy atmosféru na zápase nejedenkrát vyšperkujú aj domáci priaznivci úradujúci z tribún tunajšej MŠH. Žochári majú ale dostatočne hrubú kožu aby sa týmto nepríjemnostiam dokázali vyvarovať, a tak do zápasu nastupovali plní sebavedomia s túžbou brať z Detvy všetky tri body.

Poďme si tento zápas devätnásteho kola v krátkosti zhrnúť. Gólovo sa ako prví uviedli domáci, keď skóre stretnutia k záveru 8. minúty otváral Kucej - 1:0. Žochári sa však rýchlo skonsolidovali a do záveru tretiny gólmi Barantala, Kráľa a Tomaškoviča preklonili misky váh na svoju stranu - 1:3. Od úvodu prostrednej časti však hráči Detvy postupne preberali iniciatívu nad dianím na ihrisku, čo pretavili do troch po sebe idúcich gólov a rázom boli držiteľmi všetkých troch bodov zo zápasu práve hráči domáceho mančaftu. Vášne domácich sa podarilo skrotiť vďaka úspešnému zakončeniu z hokejky Kopeckého, ktorý ťažil so spolupráce s Tomaškovičom a v 36. minúte vyrovnával - 4:4. Za remízového stavu sa šlo aj do kabín, a tak sa o všetkom podstatnom malo rozhodnúť v záverečnej tretine. Domáci do nej vstúpili ako smršť a už v deviatej sekunde sa dostali k výhode trestného strieľania. Našťastie Kulichovi nevyšlo prevedenie trestného strieľania podľa predstáv a Paulen svoj tím podržal. Žiaľ o necelé dve minúty neskôr za Paulena loptička predsa len prešla a z presného zásahu sa radoval domáci Ivan - 5:4. Žochári sa následne mohli do hry vrátiť pomocou ponúknutej presilovej hry, ktorú im daroval svojou nedisciplinovanosťou Mihálik, keď si šiel odpykať dvojminútový trest za hru na zemi. Z presilovky však nezapršalo, ba naopak. Z oslabenia "ťažila" Detva gólom ich kapitána Chamulu - 6:4. V 51. minúte sa pred bránkou domácich zrodila riadna skrumáž, ktorú pocítili nielen hráči oboch družstiev, ale aj rozhodcovia, kedy sa jeden z nich po ataku jedného z domácich hráčov horko-ťažko zviechal zo zeme. Ak v tom momente niekto vstúpil do haly, tak musel mať pocit, že sa na ihrisku čerti ženia. Potrestaným sa nakoniec stal iba domáci Kucej, ktorý bol rozhodcovskou dvojicou označený za "spúšťača mely". Žochárom sa však z trestu Kuceja a krátko po ňom aj z trestu Melichera nepodaril vyťažiť potrebný kontaktný gól. Skóre sa do konca zápasu už nezmenilo, a tak sa hráči Topoľčian z Detvy porúčali domov po prehre 6:4.

9.2.  FBK Harvard Partizánske vs. FbO Žochár Topoľčany   8:4  ( 1:1 , 3:2 , 4:1 )

Nasledujúci deň nás  čakalo povestné derbýčko proti Partizánskemu. V domácom prostredí sa nám ešte na jeseň podarilo hráčov Harvardu zdolať 9:3. Favorita však tento zápas nemal. Je všeobecné známe, že derby favorita nemá bez ohľadu na kvalitu kádra či momentálnu zápasovú šnúru. Oba tímy vstupovali do zápasu po neúspešných zápoleniach z predošlého dňa. Žochári ťahali za kratší koniec s Detvou a hráči v modro-bielom boli pre zmenu v sobotu prikrátki na hráčov Dubnice.

Žochári vstúpili do zápasu ako víchor a po rýchlom brejku na začiatku tretej minúty úspešne zakončoval prečíslenie Laudon, ktorý dával fakticky do prázdnej po presnej asistencií Kopeckého - 0:1. Postupne sa však hostia akoby zatrhli a do hry sa čoraz viac dostávali domáci. Všetko to pramenilo k vyrovnávajúcemu gólu Ondrejmišku v 17. minúte - 1:1. Do šatní sa šlo za vyrovnaného stavu. Aj úvod ďalšej časti patril Žochárom, kedy sa presadil Kráľ - 1:2. V 27. minúte sme však boli svedkami smolnej dvojminútovky pre hostí, kedy domáce Partizánske dvomi gólmi (Bereštík, Botka) rýchlo otočilo stav stretnutia vo svoj prospech - 3:2. Vedenie Harvardu v 37. minúte narástlo na rozdiel dvoch gólov, keď sa presnou muškou predviedol Baštrnák - 4:2. Žochárom sa podarilo pred samotným záverom prostrednej časti podaril vsietiť skvelý gól do šatne znamenajúc zníženie na rozdielu jedného gólu. Hŕstku žochárskych fanúšikov rozjasal Tomaškovič - 4:3. Ten istý hráč sa zaskvel aj 44. minúte, kedy Žochári opäť skvelo zastihli úvod tretiny - 4:4. Žochári začali byť mierne lepší ako ich náprotivok. Ambície na akýkoľvek dobrý výsledok sa však zrejme zmarili príchodom 48. minúty, kedy na trestnú lavicu spoločne zamierili Žaťko so Smutným. Prvý menovaný však okrem dvoch minút zinkasoval aj desaťminútový osobný trest. Domáci dali Žochárom dokonalú lekciu z efektivity. Najprv gólový klaksón zaznel bo góle Baštrnáka a o pár sekúnd neskôr aj po góle Botku - 6:4. Po šiestom góle Harvardu zasa opäť raz rupli nervičky -> tentokrát Kráľovi (2+10). Žochári tak pykali aj po tretíkrát v prebiehajúcej tretine po góle Ondrejmišku - 7:4. Účelné prevedenia presilových hier rázom znamenali trojgólový náskok pre domácich. Do konca zápasu však ostávalo vyše desať minút, a tak Žochári mali ešte relatívne dosť času niečo ešte s výsledkom vykúzliť. Dve krátko po sebe ponúknuté presilové hry sa im však využiť nepodarilo a stav na ukazovateľovi skóre sa nemenil. Do konca zápasu sa menil už len raz, a to zásluhou domáceho Ondrejmišku, ktorý v 60. minúte zavŕšil svoj hattrick a upravil konečný stav zápasu na 8:4.

Žochárom tak predposledný hrací víkend základnej časti nevyšiel zrovna podľa predstáv. Zostali v ňom bez bodu a neúspešný víkend ich zosunul na deviatu priečku. Žochári sú však pánmi situácie a momentálne majú všetko vo svojich rukách. Okey, možno sa mierne budeme spoliehať aj na ostatné výsledky, avšak počas najbližšieho víkendu musia byť tak či tak stopercentní. Čaká nás záverečné dvojkolo základnej časti a my budeme mať výhodu domáceho ihriska, kde sa nám všeobecne darí viac než na palubovkách hostí. Predposledný februárový víkend do Topoľčian zavítajú hráči Rabči a Sabinova.

Veríme však, že do haly zavítate aj vy, naši fanúšikovia, v čo najväčšom počte a spoločne všetkými silami, bubnami či hlasivkami budeme hnať našich Žochárov medzi najlepšiu osmičku! Veď je to vopred jasné, že v TIS aréne sú to vždy hromy a blesky.

O KLUBE

Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2020 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk