Žochári pred návštevou sezóny zdolali rivala z Partizánskeho, na hru Detvu sme recept nenašli

Počas „nežného“ víkendu, ktorý sa niesol nielen v znamení 30. výročia Nežnej revolúcie, pokračovala Prvá liga v programe ďalších zápasov. Žochári sa po dlhšej pauze vrátili opäť do domáceho prostredia a TIS aréna sa rozhodne mala na čo tešiť. Za následok to mal predovšetkým fakt, že sme sa v Topoľčanoch pripravovali na taký predčasný zápas sezóny, najmä skrz návštevnosti. Predsa len súboje s Partizánskym patria sezónu čo sezónu k tým najvyhľadávanejším, čo zakaždým podčiarkuje aj návšteva priaznivcov Harvardu u nás v Topoľčanoch. V nedeľu bol na programe boj proti Detve, ktorý taktiež sľuboval hezkou podívanou.

16.11. FbO Žochár Topoľčany vs. FBK Harvard Partizánske 9:3 ( 3:0 , 3:2 , 3:1 )

Už pred samotným začiatkom zápasu bolo zrejme, že za vyrovnaného stavu sa nebude vstupovať iba do zápasu, ale aj s kapacitou fanúšikovských síl na tribúne. Priaznivci Harvardu k nám zavítali v hojnom počte a už len tento fakt podčiarkoval rivalitu oboch družstiev.

Tá bola na ihrisku badateľná už od prvých odohraných minút. Rozhodcovskej dvojice v zložení Vavrinec Jursa bolo od začiatku hneď jasné, že v ten večer zrejme prepotia svoj krikľavočervený rozhodcovský dres. Tempo zápasu bolo hneď od úvodu vysoké. Loptička sa na dlhší čas zastavila až v 11. minúte, kedy skóre otváral Hatala a rozjasal domáce tribúny – 1:0. Jasot domácich priaznivcov na svoju adresu si v 18. minúte vychutnal aj mladík Mikuláš, ktorý vedenie domácich ukážkovým švihom navýšil na rozdiel dvoch gólov – 2:0. Do konca úvodnej časti sa gólom zaskvel aj navrátilec Gálet, ktorý si na odskočil z extraligového Lida aby pomohol Žochárom k zisku dôležitých bodov – 3:0. Žochári zaznamenali fantastický vstup do zápasu a v nastolenom tempe pokračovali aj v ďalšej časti. V 22. minúte opäť presne mieril domáci Mikuláš4:0. A keď si v 25. minúte pripísal Hatala na svoje konto gól č.2, vyzeralo to pre Baťovku naozaj hrozivo, a tak tréner hostí Rajčan siahol po oddychovom čase. Naopak stav 5:0 dostal fanúšikov čierno-červených priam do extázy! Následne sa ale gólová smršť na chvíľku upokojila, až do 31. minúty, kedy prvý gól Baťovky smeroval za Paulena z hokejky Skukáleka1:5. V 37. minúte prišla chvíľa pre domáceho beka Žaťka, ktorý prešiel celým stredom ihriska a za pomoci dorážajúcej strely, ktorá pri zákroku vypadla brankárovi Harvardu Lacikovi, sa už nemýlil a domáci viedli opäť o päť gólov – 1:6. Do konca druhej časti sa ešte Baťovke podarilo mierne skorigovať stav zápasu v 38. minúte zásluhou Vlčka 2:6. Vstup do záverečnej tretiny vyšiel lepšie hosťom. Tí využili možnosť presilovej hry, kedy v 44. minúte presne mieril kapitán hostí Druska3:6. V zapätí hráči Partizánskeho ako keby pookriali. Na domácich vytvorili súvisiaci tlak, ktorý našťastie pramenil iba do zvonenia spojníc či bočných žrdí. Paulen v bránke domácich si pre tento zápas svoju bránku nastajloval naozaj bravúrne. Domáci potrebovali gól ako soľ a vymámiť sa z tejto hluchej časti zápasu. Ten sa podaril v 49. minúte vsietiť Hatalovi, ktorý ním zavŕšil svoj hetrik v zápase – 3:7. Domáci boli opäť na koni. V 54. minúte sa ukážkovým backhandom zaskvel Laudon, ktorý popod brvno zvýšil na 8:3. V závere zápasu ešte vedenie domácich vyšperkoval v 59. minúte počas presilovej hry Smutný, ktorý svojím gólom uzavrel konečný stav stretnutia na 9:3.

16.11. FbO Žochár Topoľčany vs. DTF team Detva Joxers 4:7 ( 2:3 , 1:4 , 1:0 )

Domáci nastupovali na svoj nedeľňajší zápas proti Detve povzbudení víťazstvom z predošlého dňa, naopak Detvanci mali v sobotu voľno, tí si svoj „sobotňajší“ zápas predohrali už na začiatku novembra v Dubnici, kde domácim podľahli o gól 6:5.

Zápas začal s miernym oneskorením, keďže rozhodcovská dvojička VavrinecGaláč si počas nedele plnila svoje rozhodcovské povinnosti aj na zápase extraligy žien v Nitre, a tak mal ich nahustený program za následok o pár minút oneskorený začiatok úvodného hvizdu než bolo plánované.

Na tempe hry to ale bádať nebolo. Začalo sa hneď z ostra. Už na začiatku druhej minúty sa presadil hosťujúci kanonier Michalík0:1. Ten istý hráč poslal Detvu do dvojgolového vedenia aj o dve minúty neskôr – 0:2. Domáci sa ale pozviechali, do záveru štvrtej minúty sa podarilo znížiť Tomaškovičovi1:2. Nasledoval gólový útlm, šanca striedala šancu, no bez výraznejšieho streleckého efektu. Na gól čakali domáci až do 18. minúty, kedy zrovnával Hatala 2:2. Ten istý hráč sa k záveru tretiny stal miernym smoliarom, kedy z jeho kiksu ťažil Kulich a zaznamenal pre Detvu cenný gól do šatne – 2:3. Domáci vstúpili do druhej tretiny tou správnou nohou. Neubehla ani minúta a vďaka Kráľovi bolo zrovnané – 3:3. Detva ale zasadila okamžitý úder zásluhou Mikuša, ktorý sa úvode 22. minúty radoval z gólu, ktorý Detvu poslal opakovane do vedenia – 3:4. Žochárom sa na tento zásah odpovedať nepodarilo a Detvanci do konca druhej tretiny zasadili ešte tri údery, ako inak, zásluhou Michalíka, ktorý zaznamenal svoj tretí, štvrtý a piaty gól v zápase – 3:7. Do záverečnej tretiny nastúpili Žochári odhodlaní s výsledkom čo to spraviť a pobiť sa aspoň o bod. Detva zaujala účinnú defenzívnu pozičnú taktiku, z ktorej sa hráči Topoľčian nevedeli vymámiť. Výrazná pozičná hra robila domácim veľké problémy. Nezmenil to ani gól domáceho Hrušovského v 52. minúte, ktorý znížil na 4:7. O viac gólov sme už ukazovateľa skóre neobohatili, a tak Detva odcestovala domov s troma bodmi v kapse.

Žochári majú za sebou ďalšie dvojkolo. Ako ste si mohli hore vyššie prečítať, predstavili sa v domácom prostredí a do tabuľky si po jednej výhre a jednej prehre pripísali tri body a so ziskom jedenástich bodov sa nachádzajú na ôsmej priečke. Spokojnosť topoľčianskeho tábora s konečným víkendovým resultom zrejme nebude prevládať. Po fantastickom sobotňajšom výkone, kedy sme Baťovku vysoko predčili, to v nedeľu proti Detve opäť doma nevyšlo.

O ďalšie body sa Žochári pobijú na ihriskách súperov. Čaká ich druhý výjazd sezóny, kedy zavítajú do Sabinova a Rabče. Žochári týmto dvojkolom uzavrú prvú polovicu sezóny.

30.11. – 18:00  FBC Predators Sabinov vs. FbO Žochár Topoľčany

1.12. – 16:00  FBK RAptORs vs. FbO Žochár Topoľčany

DRŽTE PÄSTE !

PARTNERI

.

O KLUBE

Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk