Prihlásiť


Premiéra nových dresov na jednotku, Staršia prípravka zostáva nezdolaná

Víkend bez florbalu v Topoľčanoch si azda za posledný čas vieme sotva predstaviť. Inak tomu nebolo ani v sobotňajšom dopoludní, kedy TIS aréna privítala kategóriu staršej prípravky. Žochárikovia sa na toto kolo tešili viac než dosť, po prvýkrát sa mali predstaviť v nových dresoch, a to dokonca pred domácim publikom! Motivácia víťaziť bola o to väčšia, nové dresy chceli jednoznačne pokrstiť najlepšie ako sa len dá – víťazstvami. 

 

9.11. FbO Žochár vs. AS Trenčín florbal – červení 15:13 ( 8:8 , 3:1 , 4:4 )
9.11. FbO Žochár vs. FBK Púchov 9:4 ( 4:0 , 2:1 , 3:3 )

 

K odohratým zápasom sa nám vyjadril tréner Žochárikov Tomáš Kopecký:

„V zápase s Trenčínom sme začali veľmi dobre, obzvlášť čo sa týkalo útočnej fázy, ale príliš často sme zabúdali na obranu, aj keď brankár super zachytal no obrana si nedokázala poradiť s následnými dorážkami súpera. Ale aj napriek tomuto malému nedostatku musím všetkých pochváliť, či už útok alebo obranu. Všetky šli v zápase na sto percent, čo pramenilo k zaslúženým výhram. Najmä ma teší fakt, že všetci hráči, ktorí do zápasov nastúpili, sa strelecky presadili.“ 

 

Zostava Žochárikov

V bráne: Naništa Jakub; Góly: Trtik Alex 5, Merašický Šimon 4, Bilek Oliver 3, Sojka Alexej 3, Chudý Šimon 3, Kluka Marek 2, Mikuláš Matej 2, Múčka Filip 1, Adamkovič Kristián 1.

Do zápasu nezasiahli pre zdravotné problémy Fazekaš Adam, Pirťan Samuel a súboje Žochárikov si nenechala ujsť ani najvernejšia fanynka Pirťanová Ninka. 

Sobotňajšie výhry, ako aj poďakovanie, patria našej pani primátorke a poslancom nášho Mesto Topoľčany, ktorí nám pomohli finančným príspevkom na nové sady dresov. Ďakujeme Vám veľmi pekne za podporu a Žochárikovia dali sľub, že sa budú snažiť reprezentovať naše mesto najlepšie ako vedia! 

 

Ešte raz ďakujeme! 

 

PARTNERI


.

O KLUBE


Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

 Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

 V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

 V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

 Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2020 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk