Dubnica potvrdila status ligového lídra, Žochári na ňu nevyzreli ani po dobrom úvode

Dušičkový víkend patril súbojom sezónnych „dvojičiek“. Aby sme to pre lepšie pochopenie zhrnuli, dvojičkou je tím, ktorý sa počas hracieho víkendu stretne s tými istými mančaftmi ako jeho kolega. Nám pre túto sezónu prischlo družstvo Dubnice. Tím, s ktorým veru nemáme práve najjagavejšiu bilanciu vzájomných zápasov. Dubnica nás v minulosti vo väčšine prípadov predčila a Žochári prišli o zisk dôležitých bodov. Vždy sa jednalo o súboje, počas ktorých to nejedenkrát vzplanulo do potýčky či ostrých narážok na rozhodcovskú dvojicu, taký mäsiar by sa emócií nakrájal až až.

Preto bola cítiť istá rivalita aj pred týmto zápasom. Dubnica nastupovala do zápasu so Žochármi posmelená výhrou zo dňa predtým, kedy si taktiež v domácom prostredí poradila s mužstvom Detvy, čo ju vynieslo na líderskú pozíciu v tabuľke. Žochári sa naopak k úvodu sezóny mierne trápia a body nepribúdajú takým tempom, ako by si možno želali, aj napriek výkonom, ktoré sú okulahodiace a podporené pozápasovým potleskom zo strany fanúšikov

 

3.11. Športový klub Victory Stars Dubnica nad Váhom vs. FbO Žochár Topoľčany  7:3 ( 0:2 , 3:0 , 4:1 )

Žochári pricestovali do Dubnice s jedenástimi hráčmi do poľa a dvoma brankármi. V bráne dostal pred Paulenom pre tento zápas prednosť mladík Mitala. Rozhodcovskej píšťalky sa ujali bratia Ďuríkovci.

Zápas, ako už tradične keď hrajú Žochári, začal vo vysokom tempe. Úvodný gól stretnutia videlo prítomných 63 divákov v 7. minúte, keď sa presadil Kráľ a poslal Topoľčany do vedenia – 0:1. Na gól sa potom čakalo mierne dlho, no čakanie svoju púť ukončilo v 19.minúte, keď sa opäť presne mieril Kráľ a poslal Topoľčany do šatne s dvojgólovým vedením – 0:2. Prostredná časť patrila domácim. Žochári v nej strelecky mlčali a za Dubnicu presne mierili Kubaštík a 2x Blažej. Tri góly z hokejok hráčov Dubnice znamenali, že misky váh mierne priklonili na ich stranu a pred vstupom do tretej tretine sa ujali jednogólového vedenia – 3:2. Vedenie Dubnice vycibril v úvode tretej tretiny svojím tretím gólom v zápase Blažej 4:2. Následne sa v 50. minúte k slovu, respektíve ku gólu, dostali aj hostia, ktorí ťažili s ponúknutej presilovej hry. Presadil sa Kráľ, ktorý zúžitkoval presný pas Tomaškoviča svojím hattrickom znížil na rozdiel jedného gólu – 4:3. Domáci ale majú Blažeja a ten naďalej pokračoval vo svojom streleckom galakoncerte. V 53. minúte k svojmu hattricku pridal ďalší kúsok a Dubnica bola opäť tam, kde bola pred pár minútami, vo vedení o dva góly – 5:3. A keď sa o pár sekúnd podarilo Dubnici náskok navýšiť už o tri góly zásluhou Mutalu, bral tréner Žochárov oddychový čas -  6:3. Ten však želaný gólový efekt nepriniesol, ba naopak sa Dubnica v 59. minúte tešila zo siedmeho gólu v stretnutí. Mitalu prekonal Bajzík a keďže sa skóre už do konca zápasu nemenilo, v stretnutí sme videli celkom desať gólov a výhru Dubnice 7:3. Dubnica si tak pripísala piatu výhru v sezóne a Žochári ostali na vlne ôsmych bodov, čo ich zosunulo na predbežnú deviatu priečku.

 

Žochárom ale florbal chutí, určite na tom nič nemení ani ťahanie za kratší koniec proti Dubnici. Po troch zápasoch vonku sa najbližšie vrátia opäť do starej známej TIS arény. Do Topoľčian zavíta náš odveký rival FBK Harvard Partizánske a ich dvojičkový kolega - zbojníci z Detvy.

 

Program najbližšieho dvojkola v TIS aréne

16.11.  18:00  FbO Žochár Topoľčany vs. FBK Harvard Partizánske

17.11.  16:00  FbO Žochár Topoľčany vs. DTF team Detva Joxers

 

TEŠÍME SA NA VÁS !

A VAŠU PODPORU SAMOZREJME

 

 

 

PARTNERI


.

O KLUBE


Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

 Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

 V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

 V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

 Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk