Žochári v neznámych vodách, zo Severu si do Topoľčian priniesli tri body

Počas posledného októbrového víkendu vítali telocvične či haly po celom Slovensku opäť svojich fanúšikov prvoligového florbalu. Topoľčianski priaznivci ale tentokrát „svojich“ v akcií v domácom prostredí vidieť nemohli. Žochári majú totiž sa sebou prvý trip sezóny, počas ktorého zavítali do severského regiónu na palubovky nováčikov súťaže. Devils ČadcaŠK Juventa pri CVČ v Žiline boli pre nás súpermi, s ktorými sme sa za doterajšej existencie klubu ešte ani raz nestretli. Žochári tak prakticky šli do neznáma...

26.10. Devils Čadca vs. FbO Žochár Topoľčany 7:4 ( 2:0 , 1:3 , 4:1 )

Prvým z dvojice neznámych bol súper z Čadce. Nováčik, ktorý do zápasu s Topoľčanmi mal bilanciu dvoch výhier a dvoch prehier, nás privítal v sobotňajších popoludňajších hodinách v ich MŠH PRATEX – Čadca. Úlohy hlavných arbitrov tohto stretnutia sa zhostili TóthMazúchom.

Poďme už k samotnému dianiu v zápase. Na prvý gól sa v Čadci čakalo do záveru 13. minúty, kedy úspešne mieril domáci mladík Hordynsky. Domácim sa ešte podaril Žochárom šupnúť gól do šatne v samom závere tretiny zásluhou Nogu2:0. Žochárom vstup do ďalšej časti vyšiel náramne, už do dvoch minút bolo znížené zásluhou Smutného2:1. V 30. minúte Žochári zrovnali stav, kedy z asistencie Daňa ťažil Hrušovský 2:2. Domáci sa ale pomerne rýchlo skonsolidovali a znova si prinavrátili vedenie na svoju stranu po góle Nogu  v 34. minúte – 3:2. Odpoveď hostí ale na seba nenechala dlho čakať. V 36. minúte sa domácim priaznivcom pripomenul Hatala, ktorý vyrovnával na 3:3. Žochári sa druhou tretinou vrátili do zápasu, gólovo ju ovládli, stav zápasu sa im podarilo zrovnať a do záverečnej časti sa šlo ako keby „od nuly“.  Hneď na začiatku v 42. minúte sa radovala striedačka hráčov Čadce, ktorí burácali z gólu Imrišíka, keď prinútil Paulena v bránke Žochárov ťahať loptičku zo svojej siete po štvrtýkrát v zápase – 4:3. Čo by to ale bolo za zápas, keby som v ňom do gólových štatistík nezapísal obranný pilier Žochárov Žaťko. Jeho gól v 46. minúte znamenal vyrovnanie na 4:4. Zväčšený adrenalín rázom koloval v žilách hráčov oboch celkov, predsa len sa blížil čas, kedy sa zápas zvykne často lámať. Z hokejok hráčov Topoľčian vedúci gól akosi nechodil, a tak sa pykalo. V 53. minúte posielal Čadcu opätovne do vedenia Novák5:4. A keď naňho v zapätí nadviazal kapitán hostí Ondrušek - 6:4, hrajúci tréner Žochárov Hatala vedel že je zle, a tak si Topoľčany zobrali timeout. Vytúžené ovocie to ale neprinieslo, taktiku Žochárov Čadca dokonale eliminovala, vplyvom čoho Topoľčanci hru ešte viac otvorili. Sádzka na vabank Žochárom nevyšla, na rozdiel troch gólov zvyšoval svojím druhým presným zásahom Ondrušek a uzavrel tak konečný stav stretnutia – 7:4.

27.10. ŠK Juventa pri CVČ v Žiline vs. Fbo Žochár Topoľčany 6:8 ( 3:2 , 1:2 , 2:4 )

Ďalší deň nastupovali Žochári proti Žiline. Proti súperovi, ktorý zatiaľ na bodový zisk čakal od samotného začiatku sezóny. Žochári chceli výsledkovú mizériu domácich predĺžiť a z tretieho hracieho víkendu vyťažiť aspoň tri body. Dianie zápasu mali na starosť tentokrát ukočírovať ĎuríkKruželom.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie Žochárom. V 4. minúte otvoril skóre stretnutia Smutný, ktorý ťažil z úspešnej spolupráce s Kráľom – 0:1. Vedenie sa Žochárom navýšiť nepodarilo a v 11. minúte sa pred domácim publikom blysol Borik1:1. O minútu neskôr sa seknutím previnil Tomaškovič a domáci mali výhodu prvej presilovej hry v zápase. Prevahu jedného muža v poli preťažila Žilina do druhého gólu, kedy sa úspešným streleckým aktérom v 12. minúte stal Hadida2:1. Žochári ale disponujú streleckými tromfmi, predovšetkým tým v podobe hráča s číslom #8 Richarda Žaťka. Jeho presný zásah v 17. minúte zrovnal dianie na palubovke – 2:2. Prílišný entuziazmus Žochárom mierne uškodil, menšia nepozornosť viedla ku gólu do šatne z hokejky Koprdu3:2. Do druhej tretiny vstúpili Žochári s jednogólovým mankom, no to sa stalo minulosťou už v 23. minúte, kedy svoje hráčske kvality potvrdil po druhýkrát v zápase Smutný3:3. Po šiestom góle v zápase sa ukazovateľ skóre sa akosi dostatočne nakŕmil, keďže jeho vizáž zmenil až 36. minúte ex-Žochár Kopecký a Žiline opäť svitalo na lepšie časy. Tie ale zatemnil v závere 38. minúty svojím hattrickom Smutný a upokojil emócie na lavičke hostí – 4:4. To bolo z diania druhej časti všetko. Následne gólové kúsky si pre prítomných divákov v hale odložili oba mančafty do záverečnej tretiny. V nej sa uskutočnila prestrelka ako z kasového trháku, hoci sa čakalo na gól až do 49. minúty, kedy sa presným zásahom zaskvel Tomaškovič4:5. Na jeho gól nadviazal v streleckom gala predstavení pokračujúci Smutný4:6. Do siedmich sekúnd však bolo znížené zásluhou Martvoňa5:6. Žochári tak mierne prišli o istotu troch bodov, avšak využitá presilová hra všetko vrátila do starých koľají. Tvrdý bol už jednou nohou na ihrisku, keď lavičku Žochárov rozjasal Tomaškovič5:7. Žilina zbrane neskladala, čoho výsledkom bolo zníženie z jej strany. Medzi streleckých štatistov zápasu sa v 58. minúte zapísal Čech. Žochári ale zaváhanie našťastie nepripustili, Žiline sa vyrovnať nepodarilo a do konca stretnutia jeho strelecký účet ešte zveľadil gólom do prázdnej bránky trojgólový Tomaškovič6:8.

K prvému zájazdu Žochárov sa nám vyjadril v druhom zápase hviezdiaci  a prvý center mužstva Matúš Tomaškovič:

Na prvý výjazd v sezóne sme išli k nováčikom ligy a nevedeli sme, čo od týchto dvoch tímov čakať. Každopádne sme chceli získať plný počet bodov.

V prvom zápase proti Čadci sa nám to bohužiaľ nepodarilo, aj keď náš výkon nebol zlý. Mali sme väčšinu zápasu loptičku na svojich hokejkách, no bohužiaľ sme nedokázali využiť naše šance a pár minút pred koncom sme dostali smolný gól spoza bránky. Po tomto góle sme prestali hrať našu hru, viac sme ju otvorili a dostali sme ďalšie dva góly.

V nedeľu v Žiline sme nič iné ako 3 body nebrali. Náš výkon nebol príliš ideálny, dlho sme sa so súperom doťahovali, ale našťastie sa nám podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu a z víkendu si odnášame aspoň 3 body.“

Matúšovi patrí vďaka za jeho slovné zhrnutie počíňania si Žochárov na ihriskách nováčikov a samozrejme držíme palec ich ďalšiemu počínaniu, ktoré je na programe už dnes proti Športovému klubu ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom o 14:00.

DRŽTE PÄSTE !

PARTNERI

.

O KLUBE

Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk