Žochárom domáce prostredie svedčí. Opäť predviedli okulahodiace výkony

Prvý októbrový víkend opäť pritiahol do TIS Arény masy zvedavých párov očí. A kto sa nám o to zaslúžil? No predsa Prvá liga. Tá po týždňovej pauze pokračovala ďalšími dvoma kolami – presnejšie tretím a štvrtým.

Kým v tom úvodnom kole sme privítali celky zo západu Trnavu (5:5) a Hurikán BA (6:8), tak tentokrát k nám pricestovali mančafty z opačného konca republiky. Do mesta piva si to namierili Športový klub Floorball ACADEMY PrešovŽltý Sneh Košice.

5.10.  FbO Žochár Topoľčany vs. Športový klub Floorball ACADEMY Prešov 6:4 ( 2:1 , 2:2 , 2:1 )

Na úvod víkendu nás čakal zápas s nováčikom súťaže. Ten si doposiaľ nepočínal vôbec zle, veď po úvodnom dvojkole vďaka dvom výhram vládol súťaži. Žochári tak vedeli, že do Topoľčian pricestuje nováčik, ktorý určite nebude len do počtu.

Zápas sa nám začal už v tradičnom sobotňajšom čase o 18:00. Rozhodcovskej píšťalky sa opäť zhostili Vavrinec s Jursom a po predstavení úvodných formácií mohol zápas začať. Zápas hneď od úvodu patril hráčom topoľčianskeho družstva. Hostia si dlhšie zvykali na topoľčianske ihrisko, čo domácim hralo patrične do karát. Z prvého gólu stretnutia sme sa tešili v 14. minúte, keď presilovú hru využil bek Žaťko1:0. Hosťom sa ale podarilo v 18. minúte zrovnať po ukážkovom freestyle z palice Semana, ktorý z obrany domácich spravil v tom momente nehybné kužele – 1:1. Radosť Prešova ale netrvala dlho. O minútu neskôr predviedol Laudon svoje kvality a prinavrátil domácim vedenie – 2:1. Do šatní sa tak šlo s jednogólovým vedením Topoľčian. Do ďalšej časti lepšie vleteli hostia. V 24. minúte zrovnal kapitán Prešova Krivda. Ale keďže Topoľčany disponujú strelcom Laudonom, bolo o pár minút opäť veselšie na lavičke domácich – 3:2. Na gól mu asistovala nová akvizícia v drese Žochárov Kristián Balaj. Laudona v zapätí dve minúty nato napodobnil Smutný a Žochári viedli o dva góly – 4:2. V ďalšom priebehu nasledovalo časté zahadzovanie šancí domácich, čo sa kruto mohlo vypomstiť. Prvá rana prišla ku koncu 35. minúty, kedy sa druhým gólom pripomenul topoľčianskemu publiku opäť Krivda4:3. Zhodný počet gólov v prostrednej časti tak znamenal pred záverečnou tretinou opakujúce sa jednogólové vedenie domácich. A aj tentokrát Prešov v úvode udrel. V 46. minúte vyrovnal zásluhou presilovkovej presnej rany Talla, ktorý patril medzi najvýraznejšie postavy v drese hostí – 4:4. To bol pre Žochárov budíček. Prešov bol opäť v hre a domáci sa museli mať na pozore. V 51. minúte prešiel suverénne stredom ihriska Žaťko a strelou zápästím prekonal Sopka v bránke hostí – 5:4. Tento gól doprial domácim pohodu na ich hokejky. Po zvyšok zápasu si viac-menej dovolili hru kontrolovať a ku koncu stretnutia ešte zveľadili výsledok gólom Mikuláša v 58. minúte – 6:4. Následne sa už skóre nemenilo, keďže hostia už nedokázali nájsť recept na skvele chytajúceho gólmana Žochárov Mitalu. Po výsledku 6:4 sa tak Žochári radovali z premiérovej výhry v sezóne.

6.10.  FbO Žochár Topoľčany vs. Žltý Sneh Košice 8:8 ( 2:4 , 3:1 , 3:3 )

Deň nato k nám dorazil súper o čosi zvučnejšieho mena. Bývalý účastník extraligy a minuloročný víťaz základnej časti, ekologicky zmýšľajúci – Žltý Sneh Košice. Ten do Topoľčian prichádzal so štyrmi bodmi na konte po remíze s Dubnicou zo dňa predtým. Košice sa pred samotným zápasom mohli pýšiť rovnakou bilanciou ako Žochári – výhra, remíza a prehra.

Zápas hneď od úvodu sľuboval pekné predstavenie. Uvedomovala si to aj rozhodcovská dvojička, ktorá sa nemenila, opäť sa rozhodcovských reflexných dresov zhostila dvojička Vavrinec – Jursa, ktorá nastavila pre tento zápas metre prijateľné pre obe družstvá.

Časomieru ako prvý v zápase v 4. minúte rozsvietil domáci Mikuláš po asistencií Kráľa – 1:0. Domácim vstup do zápasu náramne vyšiel, no následne sa pre zvyšok tretiny chopili iniciatívy hostia. Katastrofálna trojminútová pasáž, v rozmedzí deviatej a jedenástej minúty, priniesla štyri góly hostí, kedy sa presadili postupne Marton, Varga, Weiss a opäť Marton1:4. To už bolo na uterák, a tak sa hrajúci tréner domácich Hatala rozhodol pre životpotrebný timeout. Domáci sa vzchopili, v 12. minúte zvonila po Smatanovej strele švihol žrď na bránke Gančára, no skóre sa nemenilo. Zmenilo sa až o dve minúty neskôr po prízemnej strele z hokejky obrancu Žaťka2:4. Domáci sa postupne vrátili do zápasu, no na ďalšie presne zásahy sme si museli počkať až do nasledujúcej časti. Ako prvá tretina patrila hosťom, tak scenár tej druhej jemne písali domáci. V 24. minúte na rozdiel jedného gólu znížil Hatala3:4. A keď si o tri minúty neskôr rutinérsky poradil s ponúknutým trestným strieľaním Kráľ, stav zápasu bol vyrovnaný – 4:4. V 34. minúte dokonca Daňo prinavrátil domácim vedenie z úvodu zápasu – 5:4. Hostia sa ale z tohto šoku čiastočne pozviechali a do konca druhej tretiny ešte vyrovnali vďaka Samekovi5:5. V samom závere tretiny sa ešte sekaním previnil hosťujúci Marton, a tak mali Žochári pred vstupom do záverečnej časti zápasu početnú výhodu o jedného muža v poli viac. A ponúknutú hodenú rukavicu prijali. V 42. minúte sa po druhýkrát v zápase presadil Kráľ 6:5. Domáci sa ale z vedenia netešili dlho, Košice o pár minút neskôr opäť preukázali svoje kvality. Behom necelých štyroch minút zaznamenali tri góly do siete Paulena a opäť sa Žochárom odtrhli o dva góly – 6:8. Domáci postupne vrhli všetky sily do útočnej fázy. Vykúpenie prišlo v 54. minúte, kedy Smutný počas presilovej hry predviedol Košičanom svoje šikovné ručičky a po zbavení obrancov strelou z otočky znížil na rozdiel jediného gólu – 7:8. Domáci týmto gólom nepovedali posledné slovo. V 56. minúte prišla hviezdna chvíľa mladíka Daňa, ktorý parádnym kalibrom vymietol pravý horný roh súperovej bránky – 8:8. Následne sa začala hra zo strany na stranu. Oba celky cítili, že si môžu ukoristiť vytúžené víťazstvo, no gól sme už do záverečného gongu nevideli, a tak sa cesty Topoľčian a Košíc rozdelili po spravodlivej remíze.

Žochári  sa počas druhého víkendu dočkali a ochutnali vytúženú chuť víťazstva. Dokonca siahali aj na plný bodový zisk, no súper z Košíc bol naozaj kvalitný a ich meranie síl nám prinieslo doposiaľ zápas sezóny. Hráči Topoľčian sa ale nemajú za čo hanbiť, pokračujú v nastolenom trende a hrajú naozaj dobre. Možno postavenie v tabuľke tomu nenaznačuje, keďže sa nachádzame až na 10. mieste z 13. Treba ale pripomenúť, že sezóna je na samom začiatku a medzi desiatym a štvrtým je rozdiel jediného bodu.

Výkonnostný nárast sa budú snažiť Žochári potvrdiť posledný októbrový víkend, kedy ich čaká prvý trip sezóny. Chalani vycestujú na sever Slovenska, kde ich čakajú zápasy s nováčikmi súťaže – Devils ČadcaŠK Juventa pri CVČ v Žiline.

DRŽTE PÄSTE !

PARTNERI

.

O KLUBE

Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk