Žochárom vstup do semifinále nevyšiel, Púchov v oboch zápasoch úspešnejší

Radosť z postupu ešte poriadne ani vyprchala a Žochári sa už museli postupne koncentrovať na ďalšie kolo vyraďovacej časti. Postup do semifinále pritvrdil v nabitom programe, kedy sa Žochári opäť nedočkali voľného víkendu. Vzhľadom na úzky káder Žochárov to v mnohých prípadoch môže spôsobiť riadnu šarapatu. Žochári ale sršali optimizmom a predovšetkým zdravým sebavedomím. Veď postup do semifinále sme ako klub slávili po prvýkrát, čo pridalo na dôvere v ich seba samých.

 

Do semifinálových vôd sme vstúpili cez víkend zápasmi na palubovke FBK Púchov v ich miestnej sTC aréne.

 

9.3. FBK Púchov vs. FbO Žochár Topoľčany 9:6 ( 1:3 , 3:1 , 5:2 )

 

Púchov vstupoval do tohto zápasu, rovnako ako aj do celej série, v roly papierového favorita. Na súpiske disponoval osemnástimi hráčmi, zatiaľ čo Topoľčany pricestovali do mesta presláveného gumárenským priemyslom presne na dve päťky. Rozhodcovskú taktovku pre tento duel prevzali Glonek s Kučerom.

FBK Púchov začal papierové predpoklady napĺňať už koncom 2. minúty, keď skóre stretnutia otvoril Pavel. Následne prevzali streleckú štafetu Žochári. Do konca úvodnej časti sa presadili celkom trikrát, a to zásluhou 2x Kráľa a Žaťka. Parádna strelecká odpoveď Žochárov na prvý gól domácich znamenala pred vstupom do prostrednej časti vedenie o dva góly. V samom úvode druhej tretiny sa vedenie ešte podarilo zveľadiť v presilovej hre Kráľovi a Topoľčany viedli 1:4. Ďalšia senzácia bola na svete, no zápas ani zďaleka nebol u konca. Krátko po Kráľovom góle udrel v 24. minúte Kiačik a bolo znížené – 2:4. Púchov sa rázom dostal na koňa. To pramenilo k vyrovnaniu. V krátkom časovom slede v 34. minúte presne mieril opäť Kiačik spolu s Mišíkom. Do šatní sa šlo za vyrovnaného stavu 4:4. Úvod tretej tretiny patril jasne domácim. Do uplynutia 44. minúty sa Púchov odtiahol od Žochárov na rozdiel troch gólov, keď Paulena postupne prekonali Podmanický, Pavel a Kiačik – 7:4. Žochári sa ale zbrane rozhodne zložiť nechystali. Góly Tomaškoviča v 45. minúte a Daňa v 51. minúte znamenali zníženie na rozdiel gólu. Púchov okamžite vracal úder zásluhou Mandinca – 8:6. Žochárom sa už do konca hracej doby nepodarilo nájsť recept na Velčovského v bránke Púchova. V samom závere stretnutia sa ešte presadil Kiačik, ktorý svojím štvrtým gólom zavŕšil svoj strelecký galakoncert a uzavrel stav stretnutia. Topoľčany v prvom zápase semifinále podľahli domácemu Púchovu 9:6.

 

10.3. FBK Púchov vs. FbO Žochár Topoľčany 8:2 ( 2:1 , 2:0 , 4:1 )

 

O deň neskôr nastúpili Žochári na svoj zápas č.2 . Zostavy oboch celkov oproti predošlému dňu neprešli žiadnymi zmenami, a tak sa v bránkach opäť predstavil Paulen a jeho náprotivok Velčovský. Menila sa akurát tak rozhodcovská dvojica. Právomoc nad týmto stretnutím prevzali Vráblik a Prosický.

Žochári si uvedomovali dôležitosť tohto stretnutia. Prípadné zaváhanie by Púchovu rázom darovalo postupový mečbal, keďže aj semifinálová séria je hraná na tri víťazné zápasy.

Stretnutie začalo vo svižnom tempe, ktorému sa prizeralo skvelých 80 divákov. Otvorenia streleckého účtu stretnutia sa všetci prítomní dočkali až v závere úvodnej časti. Na radosť domácich divákov skóre zápasu otváral v 18. minúte Ondrášik, a keď ho o minútu neskôr doplnil Mišík, prehrávali Topoľčany 2:0. Žochárom sa ale podaril streliť ukážkový gól do šatne, keď sa v polovici 20. minúty presadil Kráľ a znížil na 2:1. Gólové manko na súpera vydržalo Žochárom do 24. minúty, kedy vedenie domácich navýšil Mišík. Do konca druhej tretiny Púchov udrel ešte raz. Kiačik v 33. minúte v presilovej hre zvyšoval na 4:1. Rovnako ako druhá, tak aj tretia tretina patrila domácim. Paulena v nej prekonali celkom štyrikrát. Gólmi sa zaskveli postupne Ševčík, Kvasnica a Beriac s Ondrášikom. V samom závere stretnutia už len znižoval a kozmeticky upravil výsledok na konečných 8:2 najmladší v drese Topoľčian - Daňo.

 

Žochárov skrz prehier na ihrisku svojho súpera čaká v domácom prostredí ťažká skúška – zastaviť skvele rozbehnutý stroj menom FBK Púchov a prestruhnúť mu tak deväťzápasovú víťaznú šnúru. Vedenie Púchova 2:0 ešte nič neznamená a rozhodne nič nie je stratené. Všetci si uvedomujeme silu Topoľčian v domácich stretnutiach. Zásluhu na tom majú predovšetkým aj naši fantastickí fanúšikovia, ktorí neustále ženú Žochárov dopredu od samého úvodu až po samotný záver stretnutia.

 

Tešiť sa tak môžeme na špičkový florbal plný okulahodiacich výkonov, kde bude o motiváciu výhradne postarané. Žochári sa domácimi víťazstvami môžu priblížiť k svojmu kariérnemu stropu – postupu do samotného finále Prvej ligy. A to by sa zapísalo veľkými písmenami do topoľčianskej florbalovej kroniky.

 

Štvrťfinálový program v TIS Aréne

Sobota - 18:00

Nedeľa - 16:00

 

TEŠÍME SA NA VÁS !

A VAŠU PODPORU SAMOZREJME

 

 

PARTNERI


.

O KLUBE


Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

 Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

 V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

 V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

 Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk