Je to ako z rozprávky, Žochári medzi najlepšími štyrmi!

Po historicky najlepšom umiestnení po základnej časti (6. miesto), sa Žochárom cez víkend podarilo pokoriť ďalší míľnik.

Do TIS Arény si v sérií proti Trnave priviezli nerozhodný stav série 1:1. Bolo nám jasné, že séria sa pretiahne minimálne na štyri zápasy a topoľčianskí priaznivci si užijú florbal počas oboch víkendových dní. Vzhľadom k predbežnému stavu série sa lepšej východiskovej pozície nezhostil nikto, no Žochári jednou výhodou predsa len disponovali – výhodou domáceho ihriska. Všetci sme mali ešte v živej pamäti búrlivú atmosféru zo zápasu s Partizánskym, kedy sa naši nadchli k azda najlepšiemu výkonu v základnej časti. Opomenúť nemôžeme ani úvodný zápas štvrťfinálovej bitky na ihrisku Trnavy spred týždňa, kedy sa podarilo našim fanúšikom vytvoriť Žochárom prakticky atmosféru domáceho zápasu. Každopádne víkendové súboje sľubovali veľký boj, veď sa jednalo o vrchol celosezónnej snahy.

 

 

2.3.  FbO Žochár Topoľčany vs. FBC 11 Trnava 3:2 ( 2:1 , 0:1 , 1:0 )

 

Náš klub k tomuto dvojzápasu pristupoval naozaj poctivo, nielen po taktickej stráne, ale predovšetkým organizačnej. Keďže sme vedeli, že nás čaká plný dom, výrazne sa zväčšila kapacita miest na sedenie a pre fanúšikov boli pripravené aj bulletiny plné informácií z útrob nášho klubu. Pozvanie na tento zápas prijala aj novozvolená primátorka nášho mesta Alexandra Gieciová, ktorá si zápas užívala z „čestnej lóže“.

Vyše 120 priaznivcov si pred samotným začiatkom zápasu vypočulo štátnu hymnu a následne vyhlásenie úvodných formácií oboch celkov. Toto všetko prebiehalo taktiež pred zrakmi dvojice hlavných rozhodcov Petra Ďuríka s Miroslavom Ďuríkom.

Zápas začal vo vysokom tempe, ktoré ihneď podčiarklo búrlivé povzbudzovanie z domáceho tábora. To nabralo ešte väčšie rozmery v 6. minúte, keď sa presadil Kráľ a poslal domácich do vedenia. Radosť z vedenia ale netrvala dlho. Na začiatku deviatej minúty sa presadil kanonier hostí Duran a stav zápasu zrovnal na 1:1. V 10. minúte sa do brejku šikovne dostal Daňo a svojou strelou prekonal Gašpara v bránke hostí. Hra sa neustále prelievala zo strany na stranu, no gólu sme už do konca úvodnej časti nedočkali. Úvod druhej tretiny patril hosťom. V 23. minúte Trnava opäť zrovnala zásluhou Durana a šlo sa od nuly – 2:2. V druhej tretine domáci prežili prakticky klinickú smrť poznačenú troma vylúčeniami. Trnava si ale mohla zuby vylámať na fantasticky chytajúcom Paulenovi, ktorého Trnaváci zasypali desiatimi strelami, zatiaľ čo jeho náprotivok Gašpar bol v druhej tretine bez výraznejšieho zásahu. Následný klaksón znamenajúc koniec druhej tretiny bol pre domácich vykúpením. Domáci do tretej tretiny vstúpili sebavedomejšie. Opäť boli Trnave vyrovnanejším súperom. Ku koncu 44. minúty sa sa previnil hosťujúci Siklenka a domáci mali šancu opäť vrátiť vedenie na svoju stranu. A aj sa im to podarilo. Začiatkom 46. minúty sa ako kedysi legendárny Tomas Holmström v drese Red Wings pred bránkou súpera dokonale zorientoval Žaťko a po asistencii od Kráľa predčasne vyhnal Siklenku z trestnej stoličky – 3:2. TIS Aréna praskala vo švíkoch. Do konca zápasu však ostávalo necelých 15 minút. Trnava opäť zvýšila obrátky a na ihrisku bola dominantnejšia, no častejšie vylúčenia jej bránili vytvoriť súvislejší tlak. Domáci ale z presilových hier nevyťažili nič. Posledné tri minúty sa hralo výlučne na polovici domácich. Vrásky na čele domácich spôsobilo vylúčenie Kráľa 12 sekúnd pred koncom. Domáci ale záverečný nápor hostí udržali a po víťazstve 3:2 získali postupový mečbal.

 

 

3.3.  FbO Žochár Topoľčany vs. FBC 11 Trnava 5:2 ( 1:0 , 1:1 , 3:1 )

 

Trnava do tohto zápasu vstupovala s nožom na krku. Domáci naopak mali skvelú príležitosť ukončiť sériu na domácej palubovke a nesťahovať sa pre rozhodujúci piaty zápas v stredu späť do Trnavy.

Opäť sme sa mohli tešiť z bohatej diváckej kulisy. Do TIS Arény si to namierila celkom stovka divákov. Tí si mohli povšimnúť, že sa pre tento zápas zmenila dvojica hlavných arbitrov. Merítko prísnych mužov pre tento zápas prischlo Stašovi s Kubičkom.

Po ich predstavení nám zaznela štátna hymna, na ktorú nadviazalo predstavenie úvodných formácií. Domáca bola oproti sobote bez zmien, zato v tíme hostí jedna nastala. V bránke Trnavy nahradil Gašpara Švec.

Úvod zápasu svojou opatrnosťou pripomínal prvé zápolenie na ihrisku Trnavy. Do výraznejšej šance sa dostali Žochári v 11. minúte, kedy bolo odpískané trestné strieľanie v ich prospech. Roly aktéra samostatného nájazdu sa zhostil Tomaškovič a svoju úlohu zvládol bravúrne. Jemne naznačený backhand viedol nakoniec do forehandu a vyšachovaný Švec nemal nárok. TIS Arénu následne zaplavila eufória. Do konca prvej tretiny sa už na časomiere skóre nemenilo a domáci vstupovali do ďalšej časti s jednogólovým vedením. Tam sme sa gólu opäť dočkali až v polovici tretiny. Na radosť domácich to bol Kráľ, ktorý po asistencií Smutného zvyšoval na 2:0. Druhá časť bola poznačená aj mnohými vylúčeniami, predovšetkým z tábora hostí. Domácim to tam ale nepadalo, ba naopak. Keď už to vypadalo, že do šatní pôjdu Žochári s dvojgólovým vedením, udrel v samom závere tretiny vo vlastnom oslabení Škrabal a svojím gólom do šatne znížil na rozdiel jedného gólu – 2:1. Tretiu tretinu začala Trnava enormným tlakom. Uzavrela domácich na vlastnej polovici a križnými prihrávkami sa to len tak hemžilo a koncovky tesne míňali Paulenovu odkrytú bránku. V zápätí prišiel trest. V 44. minúte Žaťko šikovne vyviezol loptičku z obranného pásma, dostal sa až pred súperovu bránku, kedy prihrával na nikým nekrytého Kráľa, no pri obrannom zákroku si vracajúci Nehila nešťastne vlastným gólom poslal loptičku za chrbát nič netušiaceho Šveca – 3:1. Hostia po góle opäť zvýšili tempo, no domáca obrana si svoju úlohu plnila na jednotku. V 49. minúte Paulen, po jednom zo svojich zákrokov, rozohral cez celé ihrisko, kedy jeho loptička úspešne doskákala až k Hrušovskému a ten bol v tesnej blízkosti zoči voči Švecovi úspešnejší – 4:1. TIS Aréna išla prasknúť, domáci mali postup na dosah. Emócie postupne narastali. Tie viedli k častým vylúčeniam na oboch stranách. Trnava v nasledujúcom priebehu mala z hry rozhodne viac. Vabank z ich strany nastal už necelé štyri minúty pred koncom, kedy počas vylúčenia Gáleta skúšali hru bez brankára. Ten sa ale po návrate z trestnej lavice šikovným lobom cez celé ihrisko presadil do prázdnej brány – 5:1. V závere 58. minúty znižoval Vanta, no zo strany Trnavy to bolo všetko. Žochári sa po víťazstve 5:2 mohli tešiť z postupu do semifinále.

 

Žochári prekvapili azda všetkých. Nielen hráčov Trnavy, ale najmä samých seba. Nikto nečakal, že sa nám sezóna takto príjemne predĺži, no Žochári ukázali nezlomného ducha a hnaní fantastickým publikom sa rázom ocitli medzi najlepšími štyrmi.

 

V semifinále nás čaká FBK Púchov, ktorý sa po základnej časti umiestnil na druhom mieste. Vzájomná bilancia zápasov v tejto sezóne vraví v prospech súpera. V domácom zápase sme na Púchov nestačili, prehrali sme 5:10. V odvete to už bolo o čosi lepšie. Žochári vtedy v sTc aréne uhrali cennú remízku 6:6.

 

Semifinálová séria začína už nasledujúcim víkendom na ihrisku Púchova.

Sobota – 18:00

Nedeľa – 16:00

 

DRŽTE PÄSTE !

 

PARTNERI


.

O KLUBE


Florbal v Topoľčanoch začala hrávať partia chalanov v roku 2007 len tak medzi sebou .

 Od roku 2008 aj súťažne, zastrešení pod ŠK Rebels 91 Topoľčany s predsedom Ivanom Valkom, ktorí zastupoval v meste aj hokejbal. V roku 2009 prišla do klubu posila z Trnavy - Emil Šatan, ktorý sa ako hrajúci tréner venoval najmä mužom, ale snažil sa pomôcť aj pri iných družstvách. Ivan Valko si vzal pod krídla ženy, s ktorými sa mu podarilo dostať až do baráže o postup do extraligy, v ktorej ale boli neúspešný.

Muži postúpili z druhej ligy do prvej a aj v nej sa im darilo, no nakoniec im o bod ušiel postup do extraligy. Mužov i ženy čakala postupná obmena kádra i trénerov a vyústilo to v mužské vypadnutie do najnižšej súťaže a ženy sa pretĺkali v ženskej prvej lige.

 V roku 2014 vznikla silná požiadavka viacerých členov na kvalitatívne zlepšenie hernej kvality i podmienok.

 V roku 2015 došlo k oddeleniu od ŠK Rebels 91 Topoľčany, ktorý ostal zastupovať len hokejbal a vznikla Slovenská Športová Agentúra – občianske združenie, ktoré oficiálne zastupuje florbal v Topoľčianskom regióne a to pod súťažným názvom FbO Žochár Topoľčany.

 Počas svoje florbalovej histórie sme získali medaile na rôznych florbalových turnajoch, boli sme účastníkmi záverečných turnajov o Majstra Slovenska v rôznych kategóriách, naši členovia hrali v extraligových kluboch či boli súčasťou regionálnych florbalových výberov.

Aj naďalej túžime získavať úspechy a vychovávať úspešných florbalistov nie len po športovej, ale i po ľudskej stránke.

© 2017-2019 FbO Žochár Topoľčany. Všetky práva vyhradené. Projekt zrealizoval: Catnet.tk