Žochári pokračovali v návštevách súperových ihrísk, napriek dvom prehrám naďalej okupujú postupovú ôsmu priečku

Hráči nášho senioriského „A" tímu strávili tretí adventný víkend na návšteve u súperov zo Západu. Žochári vstupovali do druhej časti sezóny súbojmi proti bývalému extraligistovi Hurikánu Bratislava a proti lídrovi súťaže Trnave. Už samotné zoskupenie dvojice súperov bolo predpokladom mimoriadne ťažkých bojov o dôležité body, ktoré Topoľčany potrebujú nutne zbierať.

14.12. VŠK PdF UK Hurikán Bratislava vs. FbO Žochár Topoľčany 8:4 ( 2:3 , 4:1 , 2:0 )

Súper, proti ktorému Žochári v sobotu nastupovali, ťahal šnúru štyroch víťazných zápasov. V gradovaní formy chcel pokračovať aj naďalej, mal k tomu k dispozícií výhodu domáceho ihriska a boj proti nie príliš oslňujúcim Žochárom. Tí zasa mali svoju súperovi čo oplácať, smolná gólová prestrelka z úvodu sezóny hrala vtedy v prospech bratislavského celku.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim, už v 2. minúte sa radovali z presného zásahu Bajnoka1:0. Žochári sa ale z rýchleho úderu rýchlo aklimatizovali a do 15. minúty sme po góloch Tomaškoviča, Laudona a Smutného viedli 1:3. Vedenie dvoch gólov sa Žochárom pred odchodom do šatní nepodarilo udržať, ku koncu 19. minúty prekonal Paulena Fabian 2:3. Žochárom sa dvojgólové vedenie podarilo vrátiť späť na svoj účet už po pár minútach druhej časti, keď v 23. minúte presne mieril Daňo2:4. Od tohto momentu ostal Magdin v bránke domácich neprekonaný a streleckú štafetu pre zvyšok zápasu dokonale prevzali jeho kolegovia z poľa. V 27. minúte sa Hurikán vrátil do zápasu gólom Nožinu3:4. V čase od 31:02 do 34:31 nastala pre Žochárov minutáž, ktorú by zo zápasu najradšej odstrihli. Inkasovanie troch gólov viedlo k siahnutiu po vynútenom oddychovom čase zo strany hrajúceho trénera Hatalu a predovšetkým sa Hurikán rázom opäť ujal vedenia, ktoré v početnej výhode Žochárov ešte zdokonalil – 6:4. Do konca prostrednej časti sme už gól nepadol, a tak sme si na ďalší museli počkať po druhej prestávke. Hneď v úvode sa naskytla Žochárom skvelá možnosť vrátiť sa do zápasu. Výhoda presilovej hry Žochárov sa však opäť stala vodou na mlyn pre domácich. Opäť to bol Ťapák, ktorý svojím druhým gólom v zápase, opäť v oslabení, skóroval – 7:4. Loptičku zo svojej siete tentokrát vyťahoval Mitala, ktorý pred záverečnou tretinou nahradil v svätyne Žochárov Paulena, Domáci v závere zápasu ešte vyšperkovali konečný výsledok po góle Bieleho8:4.

15.12. FBC 11 Trnava vs. FbO Žochár Topoľčany 4:3 ( 0:0 , 4:2 , 0:1 )

O deň neskôr púť pokračovala. Žochári si uvedomovali zbabraný zápas zo dňa predtým. Mrzieť mohli predovšetkým dva inkasované góly počas vlastnej presilovej hry. V nedeľu bol však nový deň, nevydarený zápas bolo treba hodiť za hlavu a predovšetkým zregenerovať sily pred ďalším ťažkým zápasom. Žochári mali dostatočné množstvo času na pozápasovú regeneráciu. Štart zápasu bol plánovaný až na 17:00.

Súboje proti Trnave majú vždy šmrnc. Tím disponuje nespornou kvalitou už niekoľko sezón po sebe. Inak tomu nie je ani tento súťažný ročník. Stačil pohľad na tabuľku a Žochárom bolo hneď jasné, že budú musieť siahnuť na dno svojich síl, pokiaľ by chceli v Trnave uspieť.

Úvodná časť nám gól nepriniesla. Domáci však Žochárov o čo to viac prevyšovali. Aktívna hra a vysoké napádanie robilo Žochárom problémy už od začiatku stretnutia. Zahanbiť sa nenechali ale ani hostia. Hráči Topoľčian hrozili rýchlymi brejkami, no bez výraznejšieho zakonečnia. Gólovej radosti sme sa dočkali až v druhej časti, na naše nešťastie to boli práve hráči domáceho mužstva, ktorý ako prví menili výsledok na ukazovateľovi skóre zásluhou Matušku 1:0. A keď ho krátko na to napodobnil Adam, začiatkom 23. minúty rázom Trnava viedla o dva góly - 2:0. Rýchly sled streleckých úspechov pokračoval, no s tým rozdielom, že tentokrát sa do streleckej listiny zapísali aj Žochári. Behom 20tich sekúnd sa hráčom Topoľčian podarilo výsledok zrovnať. Brankár Trnavy Gašpar bol prikrátky na pokusy Laudona a Smutného2:2. Začalo sa tak prakticky od nuly. Tento pomyselný stav však netrval dlho a v 26. minúte prinavrátil vedenie Trnave Stanko3:2. Jednogólový rozdiel trval necelých päť minút, keď v 31. minúte väčší kľud na čepele hráčov domáceho mančaftu priniesol presný zásah Matušku4:2. Z bohatého gólového predstavenia to bolo v druhej tretine všetko. Pred skvelou diváckou kulisou (121 prítomných – na nedeľu parádne číslo!) sa odohrával bojovný florbal, ktorý z tempa neubral ani v poslednej časti. V nej sme videli len jeden gól, a ten padol v 50. minúte z hokejky Kráľa, ktorý po asistencii Smutného vrátil Žochárov do hry – 4:3. Brankár Žochárov Paulen zažíval skvelý zápas, keď najmä vďaka jeho famóznym zákrokom nádej na body stále žila. Žiaľ sily postupne ubúdali a Žochári sa vyrovnávajúceho gólu nedočkali. Nad Trnavou sme tak nevyzreli ani v druhom zápase sezóny, keď sme prehrali najtesnejším možným jednogólovým rozdielom – 4:3.

K zápasu proti Trnave sa nám vyjadril aj tréner mládežníckych kategórií Tomáš Kopecky, ktorý sa zápasu proti lídrovi zúčastnil a chalanom z tribúny držal všetky štyri palce:

V zápase s Trnavou sme boli súperovi viac než dôstojným súperom, kedy sme mu dlho odolávali. Myslím si však, že v prospech Trnavy rozhodol predovšetkým vyšší počet hráčov na súpiske a tým aj lepšie rozloženie síl do striedaní – tí hrali na tri päťky a veľmi efektívne a vysoko našich napádali. Chalani ale dali do zápasu všetko, v obrane bojovali zodpovedne o každý centimeter a v súbojoch šli na dno svojich síl. V bránke čaroval fantastický Paulen, ktorý chytal úžasne a držal Žochárov v hre do záverečného hvizdu. Škoda toho, že v závere už došli sily a vyrovnania sme sa nedočkali. Musím ale jednoznačne chalanov pochváliť za výkon, rozhodne sa nemajú za čo hanbiť."

Žochári dajú záverečnú bodku za florbalovým rokom 2019 v Sabinove proti miestnym FBC Predators Sabinov v nedeľu 29.12, kedy sa totiž naplánovala dohrávka 10. kola. Bude to prakticky šesťbodový súboj o udržanie poslednej postupujúcej priečky, keďže momentálne ju okupujeme pred svojím najbližším súperom len vďaka lepšiemu skóre. Zvyšok tabuľky nám vinou posledných nevydarených výsledkov mierne odplával, na siedmy Hurikán momentálne strácame šesť bodov. Výhra je snáď potrebnejšia než cibuľa a soľ do kuchyne. Žochári si to taktiež uvedomujú a budú sa snažiť spraviť všetko preto, aby sa z Východu životupotrebné tri body do Topoľčian doniesli.

Prehajdákaný náskok proti Košiciam napravený vysok...
Maródkou sužované mládežnícke kategórie sa predsta...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://fbozochar.sk/