Žochári na víťaznej vlne, Dubnici sme oplatili prehru z prvého zápasu

Zhustený program 1. ligy na úvod roka pokračoval aj tretím januárovým víkendom. Počas neho boli na programe súboje „dvojičiek". Ako už isto viete, nám pre túto sezónu prischla Dubnica. Nepríjemný súper, s ktorým to vždy bol súboj na nože. Oba celky si už počas sezóny 2019/2020 svoje sily zmerali. Bolo tomu začiatkom novembra v Dubnici, kde sme domácich nestačili a prehrali 7:3. Rozhodne sme tak mali svoju náprotivku čo vracať, zlepšiť vzájomnú bilanciu a najmä sa udržať v postupových vodách, keďže postupová politika sľubuje až do konca základnej časti zaujímavé zauzlenie.

19.1. FbO Žochár Topoľčany vs. ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 6:1 ( 0:0 , 2:1 , 4:0 )

Dubnica nastupovala do tohto zápasu už bez svojich najväčších opôr Janigu s Blažejom, ktorí odišli hosťovať do tímu aktuálneho lídra extraligy 1.FBC Florbal Trenčín. Domáci tak boli postavení do role papierového favorita, no nie vždy to platí, že sa predpoklady z papiera prenesú aj na ihrisko.

A už od úvodným minút sme mohli sledovať zápas, kde sa stretli dva mimoriadne vyrovnané celky. Mužstvo Dubnice nám predviedlo, že ich káder disponuje aj napriek absencii dvoch kľúčových hráčov hŕstkou šikovných chalanov, na ktorých môže mančaft spoza rieky Váh do budúcna isto stavať.

V prvej časti sme gól nevideli, no diváci sa rozhodne nenudili. Rýchlej kombinačnej hre s množstvom šanci naozaj chýbalo len úspešné zakončenie. Toho sme sa dočkali na úvod druhej tretiny v 23. minúte, keď sa zaskvel po skvelom sóle domáci Žaťko 1:0. Radosť domácich však trvala iba dvadsaťjeden sekúnd, keď optimizmus domácich tribún zmrazil Pecen, ktorý prekonal skvele chytajúceho Mitalu1:1. Zasa sme boli na nule a znova pred nami bola naťahovačka o vedúci gól. Už keď to vyzeralo, že za nerozhodného výsledku sa pôjde do šatní aj po druhej časti, tak sa Žochárom podaril vsietiť učebnicový gól do šatne zásluhou Smutného po skvelom signáli, ktorý skvelo zohral spoločne s režisérom Hatalom – 2:1. Fantastická vzpruha pre domáci mančaft sa preniesla aj do záverečnej časti. Tam sme mohli zažiť „o sole ignorante" v podaní Hrušovského, po ktorého hattricku sa z palubovky zbierali aj zahodené čapice. Tomu tento zápas naozaj strelecky chutil a aj predovšetkým vďaka nemu Žochári v 50. minúte viedli 5:1. Do konca hracej doby si svoje štatistiky presných zásahov stihol vyladiť aj Kráľ a jeho gól na 6:1 bol posledným, ktorý sme v zápase mohli videli.

Žochári sa výhrou v tomto zápase udržali na siedmej priečke zaručujúcej postup. Šnúra štyroch víťazstiev rozhodne pridala na optimizme a medzi chalanov skvele zapadol aj navrátilec Christian Kopecký, ktorý sa hneď ocitol v úvodnej formácií po boku Laudona a Tomaškoviča.

V priebehu najbližších dvoch víkendov si dáme od mužského prvoligového florbalu trošku oddych. Chalani sa tak konečne dočkajú zaslúženého oddychu.

Najbližšie sa predstavia na ihriskách Detvy a Partizánskeho.

8.2. - 17:30 DTF team Detva Joxers vs. FbO Žochár Topoľčany

9.2. - 12:00 FBK Harvard Partizánske vs. FbO Žochár Topoľčany