Zhodnotenie prvej časti sezóny z pohľadu trénera mužov Hatalu

S výnimkou jedného preloženého zápasu sa Žochárom počas prvej časti sezóny podarilo odohrať všetky duely. Z doterajších jedenástich zápasov vyťažili celkovo devätnásť bodov za šesť výhier, jednu prehru po predĺžení a štyri prehry. To, či doposiaľ s predvedením účinkovaním v prvej lige vládne spokojnosť a mnoho iného, sme sa pýtali azda toho najpovolanejšieho -> trénera mužov Daniela Hatalu. Ten sa od úvodu sezóny nebál experimentovať a do zostavy Žochárov postupne preniká viacero mladých pušiek s výrazným potenciálom do budúcna. Avšak návratu sme sa dočkali aj od bývalých es mužského kádra. Preto bolo iba otázkou času, kedy sa ho na toto všetko spýtame. A ten moment práve nastal.


Dano, muži majú za sebou prvú polovicu sezóny. Ako by si spätne túto časť ročníka ohodnotil?

Tak na úvod musím povedať, že pred sezónou sme nevedeli čo nás vlastne čaká a koľko toho vôbec odohráme, a popravde, v Septembri som si nemyslel, že sa dostaneme za polovicu sezóny. Letnú sme síce absolvovali vcelku kvalitnú, ale treba poznamenať, že pravidelná účasť bola iba od niektorých hráčov. Pred prvým dvojkolom som aj kvôli absenciám viacerých hráčov nemal žiadne veľké ambície, no chalani ma príjemne prekvapili a tímu som postupne začal veriť. Po neúplnej polovici zápasov sme na tom tabuľkovo dobre, no treba povedať, že to mohlo byť ešte lepšie. Mrzieť nás môžu najmä stratené body v Hurikáne a prehraté zápasy na domácej palubovke s Čadcou a Starou Ľubovňou.


Meradlom úspechu je v športe taktiež zisk bodov, inak tomu nie je ani vo florbale. Prevláda u teba spokojnosť s doterajšou predvedenou hrou či so samotným ziskom bodov v doterajších zápasoch?

Čo sa týka predvedenej hry, tak som rovnako spokojný tak spolovice. Niektoré tretiny sme odohrali presne tak ako sme chceli, no inokedy prišli naše klasické výpadky a dostávali sme sa v zápasoch zbytočne pod tlak. Ale aby som chalanom iba nekrivdil, musím ich aj pochváliť. Zlepšujú sa hlavne individuálne a ukazuje sa to následne potom aj v tímovej hre.


Nikdy nie je tak dobre, aby nemohlo byť ešte lepšie. Čo možno zlepšiť pred vstupom do druhej polovice sezóny?

Do druhej polovice základnej časti rozhodne treba rozhodne zlepšiť zakončenie. Nepremieňanie šancí nás stálo minimálne 5 bodov, a to môžeme byť radi, že to nebolo ešte viac, no našťastie nás v niektorých zápasoch, kedy sme sa pri koncovke trápili, podržali kvalitní brankári.


Od začiatku sezóny si nemožno nevšimnúť ako sa v zostave Žochárov objavuje čoraz viac nováčikov, vekom ešte dorastencov. Čo vravíš na aklimatizovanie sa mladých pušiek -> Kerek, Bohuš, Ševčík či Gono jr.?

Z mladých chalanov som príjemne prekvapený. Nečakal som od nich veľa, ale skoro vždy keď dostali šancu, si svoje miesto zastali. Keďže nemáme juniorku, musia sa rovno z dorastu zapracovať do tímu mužov a som rád, že aj keď ešte nie sú individuálne na úrovni mužov, mali sme možnosť dať im aspoň nejaký hrací čas a verím, že si z toho vzali cenné skúsenosti, ktoré v budúcnosti budú platné pre celý mužský tím.


Do tímu sa však vrátili aj „ostrieľaní hracovníci" akými sú Šandor či Ábel. Ako vnímaš ich návrat? Boli vzpruhou pre tím?

Tima Šampóna (pozn. Timotej Šandor) sme lákali na florbal už viac rokov, a keď už sme ani neverili, tak zrazu prikývol. Som rád že dal tomu šancu a snáď ho to s nami bude baviť. Mišo sa zatiaľ iba zahrieva po problémoch s kolenom a vynútenej pauze sa mi ozval, že to ešte skúsi, ale ako sám povedal, potrebuje nejaký čas na to aby sa do toho dostal a aktuálne je pripravený zaskočiť iba keby sme mali väčšiu maródku. Dáva si načas a ja verím, že to bude správny krok.


Líšia sa terajšie ciele mančaftu s pribúdajúcimi od tých predsezónnych?

Ako som spomínal pred sezónou som nemal žiadne veľké ambície, ale po odohraní jedenástich zápasov je cieľ za mňa, a myslím si že aj za chalanov, minimálne semifinále a snáď z toho bude konečne aj nejaká medaila.


Čo ty a tvoj návrat na palubovku, či už ťa uvidíme iba v roli kouča burcujúc svoj tím spoza mantinelu?

Áno, plánujem návrat a ešte minimálne jednu šancu tomuto športu, aj napriek môjmu chatrnému zdraviu, dám. Aktuálne už aktívne trénujem a pomaly sa dostávam do kondície a snáď v januári po ďalšej operácii sa na palubovke objavím.


Čo nás čaká a naopak neminie?

Tak čakajú nás návraty hráčov ako Kika Kopeckého, Miša Ábela, mňa a snáď aj Jakuba Daňa, a to si možno v Topoľčanoch po dlhých rokoch budeme môcť zahrať aj na tri plné formácie. (smiech) Ďalšou vecou je zmena trénera. S Tošom (pozn. Tomáš Kopecký) mám internú dohodu, že keď už budem plne schopný trénovať, tak to prevezme za mňa on a viem, že to dvihne ešte o úroveň vyššie. Verím, že to bude pre tím nápomocné a výsledky sa v druhej polovici budú stále iba zlepšovať.


Dano, vďaka moc za tvoj čas a držíme päste v ďalších bojoch! 


Prvá časť základnej časti ukončená ziskom šiestich...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://fbozochar.sk/