Výborný kolektívny výkon a čarodej v bráne sú symbolmi víťazstva v derby proti Baťovke

Prvá liga postupne zbiera strany do svojho najnovšieho titulu pod názvom "Sezóna 2021/2022". Tento budúci titul by zrejme pár rokov späť znel riadne furisticky, ba až nereálne, ako sa niekto vôbec môže niekto zamýšľať nad akýmsi prerušením sezóny alebo podobne. Avšak nachádzame sa však v dobe, kedy, zvlášť pre florbal, je každé súťažné zápolenie menšou výhrou, bez ohľadu na výsledok. V prvý októbrový víkend tomu nebolo inak. Kapitoly s poradovým číslom päť a šesť už poznajú svoju peripetiu, ktorej súčasťou boli aj Žochári. Tí mali na programe iba sobotňajší zápas s Partizánskym. Súboj s večným rivalom na jeho palubovke sľuboval hezkou podívanou plnú vyhrotených súbojov a odhodlaním ísť až na dno svojich schopností.

2.10.FBK Harvard Partizánske vs. FbO Žochár Topoľčany 0:5 ( 0:1 , 0:0 , 0:4 )

Žochári pricestovali do Partizánskeho so štrnástimi hráčmi do poľa a brankárskou dvojicou Mitala / Bohuš. Žochári vedení kapitánom Kráľom si chceli napraviť chuť po poslednom nie príliš vydarenom víkende na bratislavských ihriskách. Lepší zápas snáď ani nemohol padnúť vhod. Zápasy s úhlavným rivalom zo susedného mesta majú už po dlhé roky riadny šmrnc a pokorenie práve tohto súpera chutí o to viac než ktoréhokoľvek iného v tejto súťaži.

Ako každý predpokladal, od úvodu to bol v prvom rade taktický boj. Loptička sa prelievala zo strany na stranu, kedy nechcel žiaden tím inkasovať ako prvý. Strelecké štatistiky zápasu, na florbalové pomery celkom neskoro, rozpísal Tomaškovič po spolupráci s Laudonom, zásluhou ktorého šli Topoľčany v 15.minúte do vedenia 0:1. Online zápis pre zvedavé oko virtuálnych divákov zíval prázdnotou aj počas druhej tretiny, v ktorej sa štatisticky previnil nedovoleným zákrokom Barantal, avšak početnú prevahu hráči Harvardu nevyužili, a tak po druhej časti svietil na časomiere naďalej najtesnejší možný výsledok 0:1 v prospech Žochárov. Pred vstupom do záverečnej tretiny tak bolo všetko otvorené. Mierny pokoj privial na čepele hráčov Topoľčian gól Kráľa v 46. minúte, na ktorého nadviazal o pár minút Martvoň a bolo 0:3. Strelecky prebudená partia hostí sa prezentovala do konca tretiny ešte dvakrát, kedy brankár hostí Tomík kapituloval po strelách Kráľa a Smutného. Výsledok 0:5 celkom jasne nevystihuje priebeh zápasu, avšak Žochári vyučovali svojho súpera v lekcii efektivity. Za zmienku stojí taktiež brankár topoľčianskej svätyne Mitala, ktorý v tomto zápase exceloval a pripísal si 13 úspešných zákrokov bez inkasovaného gólu.

Žochári sa víťazstvom 0:5 nad FBK Harvard Partizánske udržali na predbežne tretej priečke tabuľky. A čo nás môže tešiť je to, že sa ďalším dvojkolom opäť vrátia do TIS arény, teda do prostredia, z ktorého budú chcieť vyťažiť maximum. O tom, že sa z TIS arény body tak ľahko neberú, sa príde presvedčiť v tretí októbrový víkend dvojička zo severu -> Devils Čadca a FBK RAptORs.