Víťazná šnúra pretrhnutá. Z Bratislavy vezieme bod

Po skvelom vstupe do sezóny, kedy sa nášmu mužskému kádru podarilo pokračovať vo výhernom trende z vlaňajšieho súťažného (mini) ročníka, čakal Žochárov trip smer Bratislava. Víťazstva nad Trnavou a White Eagles zapríčinili v kabíne dobrú náladu, s ktorou sa odchádzalo aj do Záhorskej Bystrice, kde sme si mali v miestnej Viacúčelovej ŠH postupne zmerať florbalový kumšt s Hurikánom Bratislava v sobotu a deň na to v doobedňajších hodinách Žochárov čakalo meranie síl s Tempish Capitol, ktorý silou svojho kádra papierovo ašpiruje na postup medzi elitu.

18.9.  VŠK PdF UK Hurikán Bratislava vs. FbO Žochár Topoľčany 3:2pp ( 1:2 , 1:2 , 0:0, 1:0 )

Do zápasu nastúpili Žochári s hráčmi presne na dve formácie, keďže v Topoľčanoch si dorastenecké povinnosti plnili mladé pušky Kerek so Ševčíkom. Do bránkoviska si kľakol Mitala, pre ktorého to bola prvá súťažná skúsenosť v sezóne. Vedenia v zápase sa ujali domáci po góle Ťapáka. Následne však gólové klaksóny trúbili vďaka našich. Najprv sa presadil Bujna po asistencii Kráľa a krátko pred záverom úvodnej časti ťažil so spolupráce s Laudonom Tomaškovič – 1:2. V druhej tretine sme čakali na presný zásah až do 36. minúty. Domáci vyrovnali zásluhou Fabiana. Do záveru prostrednej časti gólmani oboch celkov už nekapitulovali, a keďže si nastavený trend udržali aj počas tretej tretiny, nasledovalo predĺženie. V ňom sa strelecké šťastie usmialo na domáceho Trgiňu, vďaka ktorému si extra bod po víťazstve po predĺžení pripísal bratislavský Hurikán.

19.9.  TEMPISH CAPITOL Floorball Club vs. FbO Žochár Topoľčany 8:1 ( 2:0 , 5:1 , 1:0 )

Žochári do zápasu proti ďalšiemu bratislavskému celku nastúpili v rovnakom počte a takmer nezmenenej zostave. V doobedňajších hodinách sa zmena udiala len na dvoch postoch, kedy beka Bujnu nahradil Gono a do bránky putovala brankárska jednotka Paulen, ktorý sa v tejto sezóne predstavil aj v bránke extraligového FBK AS Trenčín. Žochári nastupovali proti súperovi, ktorý oplýva len tými najvyššími cieľmi, ktorý je pre tentokrát postup do elitnej súťaže. Tím TEMPISH CAPITOL je zložený z množstva bývalých extraligových hráčov, ktorí na slovenskej florbalovej mape čo to znamenajú. Žochári však na zápas nastúpili plní odhodlania pobiť sa o čo najlepší výsledok. Úvodná tretina po gólovej stránke patrila domácim. Góly Gíreta a Knutelského poslali CAPITOL do dvojgólového vedenia. V 26. minúte zažili Žochári čiernu minútovku, behom ktorej inkasovali trikrát z hokejok Knutelského, Szaboá a Bereša. V polovici zápasu sa domácim pripomenul aj najlepší strelec hostí Kráľ, ktorý znížil na 5:1 z pohľadu domácich. V zapätí streleckú štafetu opäť prebral bratislavský celok. Gólmana Paulena sa do záveru prostrednej časti podarilo prekonať Szabóovi a Kerekešovi. V tretej tretine sa strelecká hitparáda domácich stíšila. Žochárom sa zápas zdramatizovať nepodaril, ba dokonca Nemčovič päť minút pred záverečnou sirénou upravil na konečných 8:1.

Druhý hrací víkend Žochárom nevyšiel podľa predstáv. Hegemónia víťazstiev dostala v Záhorskej Bystrici v súbojoch proti kvalitným súperom stopku. Pripísanie si jedného bodu za prehru po predĺžení s Hurikánom a celkové množstvo siedmich bodov ich drží stále na skvelej tretej priečke. Netreba však pripomínať, že stále ide o úvod sezóny, čiže brať do rúk postupové kalkulačky je samozrejme priskoro.

Žochári majú teraz tradičný víkend voľna a v tom ďalšom ich čaká iba jedno zápoleníčko. A to rovno derby ako hrom! Predstavíme sa totiž pred zrakmi divákov našej tohtosezónnej dvojičky FBK Harvard Partizánske. Zápas je na pláne v sobotu 2.10. o 18tej hodine v MŠH Partizánske.