Prvá časť základnej časti ukončená ziskom šiestich bodov

Žochári dali bodku za polovicou riadnej časti sezóny na Orave. Tam, v miestnej ŠH Mútne, ich privítali domáci FBK Hornets Mútne. Plánovaný hrací víkend ale nebol kompletný, pretože sobotňajší zápas proti Žatve 90 Dolný Kubín sa neodohral, nakoľko Kubín požiadal o preloženie zápasu. Ten sa dočkal svojho náhradného termínu, ktorým je predmikulášska nedeľa (5.12.) o 13tej.

Žochári sa predstavili v akcii aj víkend vzad. Napráskaný hrací kalendár im do domácej pompéznej TIS arény prizval družstvá FBC Young Arrows Spišská Nová Ves a Falcons Stará Ľubovňa. Tabuľkovo podobne postavené mančafty sľubovali vyrovnané a atraktívne súboje, čo znásobil aj fakt, že v prípade mladých šípov šlo o čerstvého bývalého extraligistu a v prípade sokolov o tzv. šesťbodový zápas.


6.11.  FbO Žochár Topoľčany vs. FBC Young Arrows Spišská Nová Ves  11:3  ( 3:2 , 3:1 , 5:0 )

Na zápas so Spišiakmi nastúpili Žochári bez prítomnosti divákov, ktorých do haly nepustilo sprísnenie hygienických opatrení vplyvom ocitnutia sa Topoľčian v čiernom okrese.

Našťastie to domácich nerozhodilo. Svedkom bol ideálny vstup do stretnutia. Už v 4. minúte sme vedli 3:0 gólmi Smutného, Kráľa a Šandora. V nasledujúcich minútach sa do hry čoraz viac dostávali aj hostia, čoho odmenou do konca tretiny bolo zníženie na rozdiel jedného gólu. Úvod druhej časti opäť prial domácim, keď si na svoje konto v 23. minúte pripísal svoj druhý presný zásah v zápase Kráľ 4:2. Krátko po góle sme sa bránili v štyroch po faule Martvoňa, kedy to okolo Paulena lietalo z každej strany. Hostia presilovú hru nevyužili a ihneď po návrate z trestnej zvyšoval Martvoň na 5:2. Hosťom v polovici zápasu podarilo skorigovať stav zásluhou Omastu v presilovej hre, no pokoj na hokejky domácich opäť prinavrátil efektnou strelou z otočky Tomaškovič6:3. Žochári začali čoraz viac ukrádať z prevahy v zápase. Vyústením bol päťgólový strelecký koncert v poslednej tretine, v ktorej Smutný skompletizoval hattrick a zaznamenal aj štvrtý gól a strelecké štatistiky si vylepšili aj Laudon s Martvoňom, ktorý v samom závere počas hry v oslabení uzavrel konečný stav stretnutia na 11:3.


7.11.  FbO Žochár Topoľčany vs. Falcons Stará Ľubovňa  7:10  ( 1:2 , 3:4 , 3:4 )

Žochári chceli na skvelý výkon nadviazať aj nasledujúci deň. Stará Ľubovňa pricestovala do Topoľčian bez bodu z predošlého zápasu s Partizánskym, ktorému podľahla 2:1. Do úbehu tak nastupovali mančafty s odlišným predzápasovým rozpoložením – Žochári s túžbou zopakovať výkon a Sokoli pre zmenu bodové zlyhanie napraviť.

Strelecký účet stretnutia v 4. minúte otváral hosťujúci Jakubčo a keďže jeho následne previnenie Žochári nepotrestali, sme si na vyrovnanie museli počkať do 11. minúty, kedy zo spolupráce so Smutným ťažil Kráľ – 1:1. Hostia si ale v zapätí prinavrátili vedenie zásluhou Záleša a za stavu 1:2 sa vstupovalo aj do druhej tretiny. V nej sa stav na časomiere menil sprvu vďaka Kráľovi v 26. minúte – 2:2. No pod ďalšie strelecké dianie sa podpísali hosťujúci Živčák, Rusnaček a Pribol – 2:5. Gólové vyčíňanie prerušil až Martvoň, no okamžitá odpoveď Rusnačeka znamenala opäť vedenie hostí o tri góly. Do konca prostrednej časti sa podarilo znížiť Smutnému na 4:6. V tretej tretine sa salvou po sebe idúcich troch zásahov prezentovali hostia a stav 4:9 neveštil pre Žochárov nič dobré. Ďalšími gólmi z hokejok Smutného a Kráľa sa Žochárom podaril zápas v 57. minúte zdramatizovať, no Mitala bol v bránke domácich prekonaný aj po desiatykrát v zápase po presnom zásahu Romana. V poslednej sekunde zápasu Smutný už len skompletizoval ďalší hattrick a stanovil na konečných 7:10.


14.11.  FBK Hornets Mútne vs. FbO Žochár Topoľčany  4:10  ( 1:1 , 1:3 , 2:6 )

Florbalový program Žochárov nepauzoval ani druhým novembrovým víkendom. V ňom sme cestovali na Oravu, konkrétne k sršňom z Mútneho. Do nedeľňajšieho zápasu sme vstupovali s jedenástimi hráčmi v poli a v bránke dostal prednosť pre Paulenom mladší Mitala.

Strelecká listina pocítila prvýkrát silu atramentu v 5. minúte vďaka presnému zásahu Barantala, ktorý otváral skóre stretnutia – 0:1. Domácim sa v 12. minúte tešili z vyrovnania po strele Lietavu. V úvodnej časti obaja gólmani za svoj chrbát už loptičku nepustili. Až v tej nasledujúcej. Do polky zápasu sme sa ujali vedenia o dva góly po koncovkách Šandora a Žaťka1:3. Posledný menovaný sa do dvoch minút previnil nedovoleným vrážaním, čo potrestal domáci Čajka a znížil na rozdiel gólu. Neposlúchali však ani domáci, čo štyridsať sekúnd pred koncom druhej tretiny potrestala zohratá dvojička Kráľ po súhre so Smutným2:4. V tretej tretine prvé slovo patrilo našim, ba dokonca prvých päť slov – gólov. Dva góly Marvoňa a úspešné zakončenia Žaťka, Šandora či Kráľa značili na časomiere v 54. minúte vedenie 2:9. Žochárom už radosť z vydareného zápasu neskazili ani dva inkasované góly a ku koncu stretnutia sa do streleckej listiny zapísal aj Mikuláš. Žochári tak z Oravy šoférovali domov so ziskom troch bodov.


Piaty a šiesty hrací víkend priniesol Žochárom mierne skrátený program, kedy z možného zisku deviatich bodov vyťažili šesť. So ziskom devätnástich bodov z odohraných jedenástich zápasov momentálne okupujeme predbežnú piatu priečku so skóre 63:50.


Program Prvej ligy pokračuje posledným novembrovým víkendom, kedy Žochári cestujú do Bratislavy a deň na to do Trnavy. Tunajšie družstvá FBC White Eagles Bratislava a FBC 11 Trnava si už s nami sily v tejto sezóne zmerali. V oboch prípadoch sme v úvode sezóny boli my tými úspešnejšími.


DRŽTE PÄSTE !

Zhodnotenie prvej časti sezóny z pohľadu trénera m...
Po súbojoch so severanmi sa body v TIS aréne rozdá...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://fbozochar.sk/