Prehajdákaný náskok proti Košiciam napravený vysokou výhrou nad Prešovom

Ani sme sa nenazdali a vianočným sviatkom odzvonilo skôr než sme si niektorí uvedomili, že vôbec začali. Rázom sme sa prekotúľali do ďalšej dekády a hneď v prvý januárový víkend nám pokračovala aj naša obľúbená Prvá liga. Novoročnú florbalovú premiéru si Žochári odbili v metropole východu. Tam zotrvali počas celého víkendu nielen skrz zápasu proti domácim Košiciam, ale aj proti Prešovu, ktorý si za domáce ihrisko vypožičal košickú Multihalu.

4.1. Žltý Sneh Košice vs. FbO Žochár Topoľčany 9:6 ( 0:3 , 3:1 , 6:2 )

V prvom meraní síl medzi týmito celkami v tejto sezóne sa zrodila remíza po výsledku 8:8. Zápas sa vtedy odohrával v TIS Aréne a fanúšikovia si užili zápas ako na hojdačke, ktorý vyústil do spravodlivej remízy. Odvtedy ubehla hŕstka kôl, Košice sa udomácnili v hornej časti tabuľky, Topoľčany zasa v tej dolnej.

Žochári do zápasu vstúpili fantasticky. Prvá tretina bola strelecky jasne v ich réžií, kedy po góloch Laudona, Kráľa a Žaťka odchádzali Žochári do šatní s vedením – 0:3. Aj úvod ďalšej tretiny patril hráčom Topoľčian, kedy v 22. minúte skóroval kapitán družstva Tomaškovič, ktorý v roly vodcu tímu nahradil absentujúceho Smatanu - 0:4. V zapätí sa strelecký gólostroj hostí akoby zatrhol a iniciatívu prebrali pre zmenu domáci. Tí sa od 32. minúty gólmi Sameka, Maďara a Šumichrasta vrátili späť do zápasu a do konca druhej časti sa im na svojho súpera podarilo gólovo dotiahnuť na rozdiel jediného gólu – 3:4. Fanúšikovia v hale na Ostrovského sa od zaznenia posledného klaksónu nevedeli dočkať začiatku záverečnej tretiny. Domáci hráči boli vo psychickej výhode a od úvodu tretej časti v tomto trende pokračovali. V 42. minúte vyrovnával Faith4:4. Krátko po vyrovnávajúcom góle si hostia neukočírovali vedenie a darovali Žochárom možnosť presilovej hry. Neubehlo ani desať sekúnd od začiatku plynutia trestu a hostia tvrdo trestali. V 44. minúte prinavrátil Topoľčanom vedenie Žaťko4:5. Domáci sa pomerne rýchlo skonsolidovali a vďaka Janočkovi sa 47. minúte tešili z vyrovnania – 5:5. Žochári mohli vrátiť úder krátko po vyrovnávajúcom góle Košíc, kedy sa previnil hráč Žltého Snehu Tamaš a hráčom Topoľčian bola opäť ponúknutá presilová hra. Čo ale čerti nechceli, Topoľčany inkasovali. V oslabení sa presadil Samek6:5. Topoľčany sa ale z nepríjemnej skúsenosti rýchlo pozviechali a z početnej výhody potrebný gólik vyťažili. Svoj druhý gól v zápase si v 49. minúte na svoje konto pripísal Tomaškovič6:6. Opäť bolo zrovnané a o víťazovi zápasu sa rozhodovalo v poslednej desaťminútovke. Tá žiaľ vyšla lepšie hráčom Košíc. V 53. posielal opätovne do jednogólového vedenia hráčov domácich Košíc Samek7:6. Po ňom nasledoval smolný vlastný gól Barantala a do konca zápasu ešte domácich priaznivcov potešil Janočko, ktorý v čase 57:19 vo vlastnom oslabení prekonal Paulena v bránke Topoľčian. Do konca zápasu sme sa už so zmenou skóre nestretli, a tak Topoľčany podľahli Košiciam 9:6.

5.1. Športový klub Floorball ACADEMY Prešov vs. FbO Žochár Topoľčany 5:12 ( 0:6 , 3:4 , 2:2 )

Topoľčany v tejto sezóne už raz proti nováčikovi súťaže nastúpili. Odohrávalo sa tretie kolo a v domácom prostredí sme si so súperom zo slovenského Seattlu poradili 6:4. Pokiaľ si Topoľčany chceli udržať postupovú nádej, museli v tomto dôležitom súboji Prešov zdolať aj po druhýkrát v sezóne. Hlavy si nastavili fantasticky a už v 14. minúte Žochári viedli 0:6. Do listiny úspešných strelcov sa zapísali Hrušovský, Hatala, 2x Smutný a 2x Laudon. Prvá tretina ako vystrihnutá z partesu. Nasledovala dlhšia gólová odmlka, ktorá svoje mlčanie prelomila až v 28. minúte, kedy úvodný gól Prešovu v zápase strelil počas presilovky Topoľčian Macejko. Hru v oslabení „využil" o minútu neskôr aj jeho hráčsky kolega Krivda a Prešov znižoval na 2:6. Vylúčenia na strane Prešova naďalej pribúdali a bolo len otázkou času, kedy to hráči Topoľčian využijú. Stalo sa tak v 31. minúte, kedy asistenciu Hrušovského zužitkoval Tomaškovič2:7. Aj gól Barantala o tri minúty neskôr padol počas početnej výhody Žochárov – 2:8. Do konca prostrednej časti sa Žochárom podarilo skóre vylepšiť ešte o dva góly. Vlastný gól si strelil Mokris a svoj hattrick v zápase skompletizoval Smutný - 2:10. V záverečnej časti sa už zápas viac menej dohrával. Diváci v nej videli štyri góly, zhodne po dva na oboch stranách. Za Prešov presne mieril Macejko a Mokris a svoje strelecké štatistiky si taktiež vylepšil Hatala spoločne s Laudonom. Vysoké víťazstvo 5:12 udržalo Žochárov v hre o play-off.

Zhodnotenie zápasov sme prenechali zastupujúcemu kapitánovi Žochárov Matúšovi Tomaškovičovi.

V prvom zápase v Košiciach nás nečakal ľahký zápas, ale aj napriek tomu sme chceli uspieť. Prvú polovicu zápasu sme odohrali veľmi dobre. Vyhrávali sme 4:0, no následne sme inkasovali hlúpe góly a súper sa na nás dotiahol. Tretiu tretinu sme nezvládli hlavne v našich hlavách, a to hodnotím aj ako príčinu ostatných tesne prehratých zápasov.

Druhý zápas s Prešovom bol pre nás veľmi dôležitý, aby sme si udržali šancu na play-off. S chalanmi sme si už pred zápasom povedali, že tento zápas ideme jednoznačne vyhrať a na ihrisku to tak aj od začiatku vyzeralo. V podstate sme celý zápas jednoznačne dominovali a zaslúžene vyhrali. Takéto víťazstvo sme potrebovali aj kvôli pohode v mužstve."

Pre Žochárov prvý hrací víkend v roku 2020 znamenal zisk troch bodov. Prehra s Košicami bola o deň na to napravená výhrou proti Prešovu, ktorou prestrihli nelichotivú sériu výsledkov z posledného obdobia. Toto víťazstvo dá sa povedať udržalo pri živote šance Žochárov zahrať si aj v tejto sezóne vyraďovaciu fázu.

Ďalšie dvojkolo je na programe už tento víkend. Žochári sa budú môcť opäť oprieť o podporu domáceho publika, keďže sa konečne vraciame do TIS arény.

11.1. - 18:00 FbO Žochár Topoľčany vs. ŠK Juventa pri CVČ v Žiline

12.1. - 14:00 FbO Žochár Topoľčany vs. Devils Čadca