Posledné dvojkolo rozhodlo o neúčasti Žochárov vo vyraďovacích bojoch

Pred posledným dvojkolom základnej časti Prvej ligy bolo ešte nezodpovedaných viacero otázok. Najmä tých, ktoré sa týkali samotného spodku tabuľky. Isté bolo snáď len to, že víťazom základnej časti sa stanú skúsení harcovníci z FBC 11 Trnava a s ligou sa rozlúči jej nováčik ŠK Juventa pri CVČ pri Žiline. Najviac otáznikov sa pred záverečným dvojkolom vytvorilo v zóne posledných miest zaručujúcich postup medzi najlepšiu osmičku. Bookmakeri predpokladali, že o posledné dve miesta sa strhne boj medzi trojicou – Hurikán BA, Devils Čadca a nami. Nad Žochármi stále visel aj Damoklov meč znamenajúc zostup o súťaž nižšie, keďže RAptORs či Sabinov prišli do Topoľčian víťaziť.

22.2. FbO Žochár Topoľčany vs. FBK RAptORs 7:8 ( 4:2 , 2:3 , 1:3 )

Žochári nevstúpili do svojho predposledného zápasu vôbec dobre. Už od piatej minúty museli doháňať dvojgólové manko – 0:2. Víchor z Rabče našťastie rýchlo podaril ustáliť gólmi 2x Kráľa, Hatalu a Žaťka, keď rázom v 18. minúte viedli pre zmenu domáci – 4:2. Nástup ďalšej časti opäť režírovali hostia. Už v šiestej sekunde sa pripomenul kapitán Rabče Adamčík 4:3. Ten istý hráč sa s spoločne s Nožinom postarali o to, že v 26. minúte sa hráči RAptORs opäť ujali vedenia – 4:5. Dve minúty na to podržal Žochárov ich gólman Mitala, ktorý úspešne kryl nájazdový pokus Adamčíka a skóre ostalo nezmenené. Pre domácich to znamenalo istý zlom. Vrátili sa do zápasu, z čoho pramenili presné zásahy Kráľa a Hatalu v presilovej hre – 6:5. Do tretej tretiny hráči Topoľčian vstupovali s jednogólovým náskokom, ktoré zmaril v 46. minúte Talaga 6:6. Len o necelé dve minúty si svoj premiérový zásah za Žochárov pripísal Balaj a domáci znova viedli – 7:6. Status hrdinu mu však neprischol. V 52. minúte zrovnal Vnenčák a úspešný aktér samostatného nájazdu v 56. minúte Mikulaj sa postaral o to, že zo skvelej gólovej prestrelky vzišli lepšie hostia, ktorí domáce Topoľčany zdolali 7:8.

23.2. FbO Žochár Topoľčany vs. FbC Predator Sabinov 8:8 ( 2:2 , 3:4 , 3:2 )

Šanca postúpiť do play-off bola takmer nulová a k slovu sa čoraz výraznejšie dostávala hrozba vypadnutia. Neúspešný zápas v deň predtým všetko skomplikoval. Na ružiach ustlané nemal pred zápasom ani pricestovaný Sabinov. Ten o zostupe nechcel ani počuť a tak si prišiel do Topoľčian po všetky tri body. Kľúčový bol taktiež pre nás aj vývoj súboja medzi RAptORs a Dubnicou, ktorý sa odohrával v identickom čase v Dubnici.

Nedeľňajší zápas strelecky otvorili hostia v 5. minúte, keď Paulena prekonával Perháč. Stav 0:1 vydržal až do 17. minúty, kedy sa na remízový menil zásluhou Žaťka 1:1. Do konca časti sa ešte stihli presadiť obe strany, Žochári sa tešili z presného zásahu Hatalu a ideálny gól do šatne vystrúhal Imrich2:2. Imrichovi strelecká chuť nevypršala ani po prestávke. Práve on otváral strelecký účet druhej tretiny v 24. minúte a keď do dvoch minút naňho nadviazal mladík v drese Sabinova Pribol, viedli predátori o dva góly – 2:4. Ďalšia pasáž patrila Žochárom góly Smatanu, Kráľa a Hrušovského dostali Topoľčany znova do hry a v 36. minúte viedli 5:4. Žochári si ale vedenie neustrážili a do šatní šli za jednogólového manka, keď sa dvakrát stihol strelecky prezentovať Kriš 5:6. Zmazať manko sa podarilo v 48. minúte kanonierovi Smutnému po spolupráci s Kráľom 6:6. Diváci boli svedkami skvelého predstavenia, v ktorom sa siahalo na dno svojich síl a do každého jedného striedania vložili všetci hráči svoje maximum. Zápas sa mohol lámať v krátkom časovom slede v 51. minúte, kedy sa do streleckej listiny zapísali domáci Kopecký spolu s Mikulášom8:6. Do konca zápasu však ostávalo dlhočížnych deväť minút. Uvedomovali si to aj hostia, ktorí zapli na vyššie obrátky. Odmenou im boli góly Miščíka v 57. minúte a kapitána Letkovského v samom závere, ktorý znamenal konečné vyrovnanie na 8:8.

Remízový stav zápasu určil, že zostupujúci čierny Peter zostal v rukách Sabinova. Mohla za to predovšetkým aj remíza 3:3 v zápase medzi Rabčou a Dubnicou.

Žochári ukončili sezónu na „neutrálnej" deviatej priečke so ziskom 25 bodov. To, či s predstavením mužov v súťažnej sezóne 2019/2020 panuje spokojnosť, sa budeme snažiť zistiť a to bude témou nášho ďalšieho článku, ktorý vám predostrieme v najbližšom období.

V prvom rade sa ale chceme poďakovať za vašu priazeň a podporu, ktorú ste nám počas celej sezóny na diaľku posielali. Či už spoza tribún počas domácich zápasov alebo počas tripov, kedy chalani isto cítili vaše pevne držiace oba palce.