Po súbojoch so severanmi sa body v TIS aréne rozdávali, ale aj získavali

Po skvelom kolektívnom výkone v Baťovke, kde sme v tuhom defenzívnom súboji zdolali tunajších FBK Harvard Partizánske 0:5, sa nálada v kabíne opäť o čosi zlepšila. Výhra v derbýčku je jedným z najlepších impulzov do ďalších bojov. Inak to nebolo ani tentokrát. Žochári vycestovať nemuseli, čakalo ich totiž domáce dvojkolo, ktorom sme privítali celky zo severnej časti Slovenska. Mačafty Čadce a Raptorsu sľubovali náročné sústo, nakoľko šlo o tímy, ktoré sa pohybovali v rovnakých tabuľkových vodách ako naši muži.

Ako organizátori sme sa museli popasovať s obmedzenejšími podmienkami, keďže sa v TIS aréne zaviedol vplyvom nariadených opatrení režim OTP. Rezervácia vstupeniek prebehla hladko a bezproblémovo, za čo vám všetkým patrí megalománske ďakujeme!

16.10.  FbO Žochár Topoľčany vs. Devils Čadca  5:7  ( 0:1 , 3:3 , 2:3 )

Na súpiske pre sobotňajší duel sa nachádzal skvelý počet pätnástich hráčov do poľa a do brány si kľakol Paulen.

Zápas sa začal vo sviežom tempe, avšak prvý zápis do štatistík priniesla až 15. minúta skrz faulu domáceho Laudona. A keď sa k nemu o malú chvíľku pridal taktiež za sekanie Tomaškovič, museli sa Žochári brániť o troch. To už bol náročný oriešok, ktorý sa podarilo Čadci rozlúsknuť a Dobrovolný otvoril skóre zápasu. Prvá časť nám už gól nepriniesla, aj vďaka tomu, že zvyšok oslabovky, tentokrát 4 na 5, Topoľčany ustáli. Do ďalšej tretiny vstúpili lepšie hostia, keď po necelej polminúte zvyšoval na 0:2 Ondrušek. Rýchla odpoveď Tomaškoviča znamenala zníženie na 1:2. V 26. minúte to hosťom opäť padlo zásluhou Imrišíka 1:3. Opäť pokračovala hra mačky s myšou, keďže v 31. minúte Martvoň korigoval na 2:3. Domácim sa vyrovnanie znova vzdialilo v 38. minúte, keď Dobrovolný mieril presne po druhýkrát v zápase. Žochári však zabrali a vďaka gólu Marvoňa sa šlo do šatne iba s jednogólovým mankom. Čadca do záverečnej časti vhúpla ako víchor, keď netrvalo ani dvadsať sekúnd čo Imrišík prekonal Paulena. Na jeho gól nadviazal v 43. minúte Ondrušek a ukazovateľ skóre žiaril 3:6 v prospech hostí. Žochárom sa podarilo pozviechať, keď sa vďaka gólom Žaťka a Kráľa v 53. minúte priblížili na rozdiel jedného gólu – 5:6. Status mecenáša zápasu celkom jasne získal hosťujúci Ondrušek, ktorý gólom na 5:7 v tesnom závere stretnutia skompletizoval svoj hattrick a keďže Žochári už nenašli na tento presný zásah odpoveď, uzavrel aj konečný stav stretnutia.

17.10.  FbO Žochár Topoľčany vs. FBK RAptORs  6:3  ( 3:0, 2:2 , 1:1 )

V zápase proti RAptORs sa museli Žochári zaobísť bez beka Hrušovského, inak nastúpili v identickej zostave. Zmena nastala v bránkovisku, kedy do brány pre nedeľňajší zápas nastúpil Mitala, hrdina predošlého hracieho víkendu.

RAptORs pricestovali do Topoľčian povzbudení víťazstvom nad Baťovkou z predošlého dňa, no naši sa chceli revanšovať svojim fanúšikom za sobotňajšie ťahanie za kratší koniec. Začali skvelo, a to v 10. minúte zásluhou mladíka Kereka, ktorý si pripísal premiérový zásah v mužskom drese. A keď do záveru úvodnej časti hry sa dvakrát presadil Smutný, kedy mu v oboch prípadoch asistoval Barantal, šli Žochári do šatne za výsledku 3:0. V úvode druhej tretiny sa znova písala história, tentokrát si loptičku pre premiérový zásah odkladal Gono4:0. Hosťom sa do polky zápasu podarilo vrátiť do diania zápasu, keď gólmi Michlíka a Oslelského znižovali na 4:2. Žochári ale drámu nepripustili, predovšetkým aj vďaka Smutnému, ktorý skompletizovaním hattricku v 38. minúte upravoval na 5:2. Domácim sa strelecky darilo aj v záverečnej časti, kedy opäť otvárali strelecký účet tretiny. V závere 50. minúty sme využili ponúknutú presilovku po presnom zásahu Mikuláša6:2. Hosťom sa do minúty podarilo priblížiť na rozdiel troch gólov, no keďže od tohto momentu žiaden z dvojice brankárov už nekapituloval, ostali tri body po víťazstve Žochárov 6:3 v domácej TIS aréne.

Štvrtý hrací víkend priniesol Žochárom do tabuľky tri body, kedy celkový súčet trinástich bodov ich usalašil na predbežnej štvrtej priečke. Tešiť však môžu premiérové zásahy našich mladíkov Kereka s Gonom, ktorí každý zápasom môžu pútať pozornosť zvedavých očí z tribún čoraz väčšou minutážou. Začlenenie mladých es do zostavy sa javí ako dobrý krok, kedy odmenou za dôveru od trénera Hatalu sú spoľahlivé výkony zo strany našich zelenáčov.

Počas ďalšieho víkendu nastúpia Žochári na horúcej palubovke v Detve. DTF team Detva Joxers hostí náš mančaft v sobotu už o 10:00. Detva momentálne kraľuje Prvej lige s devätnástimi bodmi. Avšak má za sebou dvojkolo zo ziskom jediného bodu, čím sa pripravila o tohtosezónnu neporaziteľnosť.