Maródkou sužované mládežnícke kategórie sa predstavili v Trenčíne a Púchove

V druhý adventný víkend sa florbalovo činili hneď dve naše mládežnícke kategórie. Boli nimi Mladší žiaci a Dorastenci. Tí sa museli vo svojich kádroch vysporiadať s viacerými absenciami, keďže mnohých k vycestovaniu nepripustila choroba. Svojim spoluhráčom tak ostali oporami len na diaľku z pohodlia detskej izby prikrytí duchnou a chlípkajúci horúci čaj.

Mladší žiaci

8.12. FbO Žochár Topoľčany vs. 1.FBC Florbal Trenčín 0:20 ( 0:4 , 0:7 , 0:9 )

8.12. FbO Žochár Topoľčany vs. FBK Fair Levice 9:6 ( 1:2 , 4:1 , 4:3 )

Mladší žiaci si to v sobotu namierili do Trenčína, kde ich čakalo domáce FBC-čko a družstvo Levíc. V zostave Žochárikov figurovalo len 9 hráčov, čo znamenalo, že proti tak silnému súperovi akým je 1.FBC Florbal Trenčín to bude sakramentsky náročné. Družstvo Topoľčian pozliepané z prípravkárov a štyroch mladších žiakov robilo čo mohlo, no žiaľ ani jediné vypracované šance v úvodnej časti sa nepodarilo pretaviť do gólu. Sily postupne ubúdali čoho patrične náš súper využil a zvíťazil vysoko 0:20.

V druhom zápase proti Leviciam sa to už pre Žochárikov javilo pozitívnejšie. Našetrené sily z predchádzajúceho stretnutia mali svoje opodstatnenie. Trénerovi Kopeckému taktika vyšla. Zápas bol mimoriadne vyrovnaný, veď ešte tri minúty pred koncom svietil na ukazovateľovi skóre nerozhodný výsledok 6:6. Kúsok šťastia na záver sa priklonil k hokejkám hráčov Topoľčian. Tí sa po šikovných akciách ujali vedenia, ktoré nám následne zaistilo víťazstvo.

Dorastenci

8.12. FBK Púchov vs. FbO Žochár Topoľčany 10:2 ( 3:1 , 3:1 , 4:0 )

8.12. FbO Žochár Topoľčany vs. Florbalový klub AS Trenčín 2:7 ( 1:3 , 1:2 , 0:2 )

Dorastencom zatiaľ sezóna nevychádza podľa predstáv a inak tomu nebolo ani v túto sobotu. Tí, rovnako bičovaní maródkou ako ich mladší súper, vycestovali do Púchova. Svoje know-how sa im snažili ponúknuť naši seniori Lukáš Kráľ a Marek Paulen, ktorí s tímom vycestovali ako členovia realizačného tímu. Nech robili čo chceli, nestačilo to.

Po dvoch prehrách s Púchovom a Trenčínom naďalej okupujú predposlednú priečku, o bod pred poslednými Levicami.

Žochári pokračovali v návštevách súperových ihrísk...
Žochári pred návštevou sezóny zdolali rivala z Par...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://fbozochar.sk/