Famózny vstup do novej sezóny v znamení šiestich bodov

Ročník 2021/2022 zdá sa bude jedným z najšpecifickejších aký Žochári doposiaľ odohrajú. S tak dlho medzisezónnou nečinnosťou nerátal pred rokom azda ani ten najväčší pesimista. Pred vyše rokom sme úvod sezóny zahájili najlepším možným spôsobom, a to deviatimi bodmi z deviatich možných. Potom to prišlo. Dlhá florbalová súťažná odmlka, ktorej šnúru sme konečne pretrhli tento víkend.

Do novej sezóny sme vstúpili súbojmi proti tradičnému rivalovi a súperovi, s ktorým to bolo premiérové zápolenie v histórií nášho klubu. V domácom prostredí, každému tunajšiemu známe ako na TIS aréna (čítaj na TISke), sa však náš klub musel vysporiadať s absenciou viacerých kľúčových hráčov z minulých sezón. Žochári v tomto dvojzápase nemohli rátať s dovolenkujúcim Smutným, zraneným Hatalom, ktorý sa ale ujal trénerskej lavičky, či Smatanom, ktorý sa rozhodol si od florbalu skrz osobných záležitostí odpočinúť. Kapitánsku pásku a líderské slovo v kabíne prevzal Kráľ.

4.9.  FbO Žochár Topoľčany vs. FBC 11 Trnava 5:3 ( 1:1 , 3:2 , 1:0 )

V sobotu k nám v nezvyčajne neskorom čase zavítali navrátilci z Extraligy mužov Trnaváci. Tí sa po ročnej ministáži v najvyššej florbalovej súťaže na Slovensku rozhodli opäť vrátil do tradičného prostredia, v ktorom sa za posledné roky zaradili medzi stálice. Zápas tak sľuboval kvalitnú previerku hneď na začiatok. Vyrovnanosť mančaftov odzrkadlil stav prvej tretiny, kedy góly Adama a Kráľa rozhodli, že do šatní sa šlo za nerozhodného výsledku. Do druhej, rovnako ako v prvej, vstúpili lepšie hostia zásluhou gólu Baláka a viedli 1:2. O pár minút neskôr však prišla hviezda chvíľa nováčika v zostave Žochárov Ševčíka, ktorý si vo svojom premiérovom štarte za mužov pripísal presný zásah. O desať minút neskôr si svoj gólový účet rozšíril Kráľ a my sme viedli. Trnava sa vrátila do zápasu gólom Jandu, ktorý stav zápasu vyrovnal na 3:3. Do šatní sme však šli ako predčasní víťazi, keďže šesť sekúnd pred klaksónom presne mieril Laudon. V tretej tretine to bolo vo virálnom videu z modlivkami – zo strany na stranu. Našťastie hráči hostí nepotrestali vylúčenie Tomaškoviča a v 52. minúte sa nám podarilo zásluhou Daňa odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov. Následný tlak hostí, po ktorom do konca zápasu viackrát zvonili žrde gólmana Paulena, gól nepriniesol, a tak sme si po víťazstve 5:3 pripísali prvé tri body do tabuľky.

5.9.  FbO Žochár Topoľčany vs. FBC White Eagles Bratislava 8:3 ( 2:1 , 3:1 , 3:1 )

Žochárom zostávalo minimum času na regeneráciu, presnejšie necelých pätnásť hodín. Dokonca pred zápasom dorazila do tábora domácich smutná správa ohľadne zranenia brankárskej jednotky Paulena, a tak do bránky Žochárov nastúpil premiérovo Bohuš. Rola brankárskej dvojky prischla nestarnúcemu Dvorákovi. Vstup do zápasu, rovnako ako predošlý deň, vyšiel lepšie hosťom, keď presne mieril Tokár. Okamžitá odozva Kráľa však znamenala vyrovnanie na 1:1. Tretinu sme ovládli výsledkom 2:1, keď sme ťažili z vylúčenia Macáka, kedy nekompromisne trestal Tomaškovič. V prostrednej časti pokračoval vo svojom gólovom predstavení Kráľ a po dvoch góloch dovŕšil svoj hattrick – 4:1. Na 5:1 dával Bujna, pre ktorého to bol premiérový gól v premiérovom zápase v (najcennejšom) mužskom drese. Gól hosťujúceho Filípeka už len skorigoval predbežný stav zápasu v druhej tretine na 5:2. Do záverečnej časti sme šli za početnej výhody, ktorú sme využili po úspešnej trefe beka Hrušovského. Hostia sa v 49. minúte pripomenuli štatistikám gólom Tokára na 6:3, avšak ďalšie góly Tomaškoviča a Kráľa znamenali hladké víťazstvo Žochárov 8:3.

Prvý hrací víkend vyniesol Žochárov na predbežné druhé miesto v tabuľke. Výborný kolektívny výkon bol korunovaný ziskom najvyššieho možného počtu bodov. Tešiť môže predovšetkým aj aklimatizovanie sa nových tvári v tíme – nováčikov Kereka, Ševčíka, Bujnu či gólmana Bohuša. Pätnásťroční Kerek a Ševčík si svoju premiéru v mužskom odbili už počas soboty, nakoľko čerstvo šestnásťročný Bujna s rovnako starým rovesníkom Bohušom sa blysli až v nedeľu. Predovšetkým strážca domácej svätyne Bohuš zaznamenal debut ako z ríše snov, keď kryl 36 loptičiek hráčov súpera.

Ďalšie dvojkoho čaká Žochárov na ihrisku hostí. Palubovku v Záhorskej Bystrici opáčime v sobotu 18.9. proti VŠK PdF UK Hurikán Bratislava a nasledujúci deň si sily v doobedňajších hodinách zmeriame s TEMPISH CAPITOL Floorball Club, ktorý je pre nás doposiaľ veľkou neznámou.