Domáca premiéra v roku 2020 dopadla na výbornú, Žochári opäť medzi najlepšou osmičkou

Program 1.ligy v roku 2020 je v jeho úvode skutočne nabitý. Fakticky to bol pre družstvo Žochárov v poradí tretí víkend, kedy si museli plniť svoje florbalové povinnosti. Chalani posmelení výhrou proti Prešovu, kedy prestrihli nepriaznivú sériu niekoľkých neúspešných výsledkov za sebou, sa tentokrát konečne mohli tešiť na domáce prostredie a predovšetkým na to skvelé publikum, ktoré sa už tradične stáva ich šiestym spoluhráčom.

Výhra nad Prešovom neznamenala len psychickú vzpruhu do ďalších zápasov, ale predovšetkým udržala Žochárov v hre o play-off. Tabuľka na jej opačnom konci sa totiž riadne zamotala a o posledné dve postupové priečky zrejme zvedie boj do samotného záveru základnej časti až päť mančaftov!

Mimoriadne vyrovnaná situácia znamenala pre Žochárov výzvu v znamení šesťbodového víkendu. Veď sme predsa hrali doma a doma nám to ide. Avšak rola papierového favorita býva niekedy zradná a tak sa pred domácimi zápasmi so Žilinou a Čadcou držali Žochári pri zemi.

11.1. FbO Žochár Topoľčany vs. ŠK Juventa pri CVČ v Žiline 8:3 ( 3:1 , 2:2 , 3:0 )

Pred týmto zápasom spájalo oba tímy jedno, a to bilancia z posledných piatich zápasov, ktorá bola na chlp presná. Žilina posledné kolo pred súbojom proti Topoľčanom zaknihovala svoju prvú výhru v súťaži, kedy cenný skalp dosiahla proti FBK RAptORs. Oba celky tak nastupovali do zápasu nabudené víťazstvom.

Úvod zápasu bol v znamení presingu zo strany na stranu a šanca striedala šancu. Žilina to skúšala najmä v protiútokoch, zatiaľ čo sa Žochári snažili o kombinačný prechod do útočnej zóny. Prvýkrát motyka v zápase vystrelila v 11. minúte, keď svoje šikovné ručičky pri strele švihom využil Smutný1:0. V 16. minúte naňho v rýchlom slede dvomi gólmi nadviazal Kráľ a Topoľčany viedli 3:0. Do konca prvej tretiny sa ešte podarilo stav zápasu skorigovať hosťujúcemu Gregáňovi3:1. V úvode druhej časti sa Žilina dotiahla na Žochárov na rozdiel jediného gólu. Mitalu v bránke domácich prekonal Milo3:2. V 26. minúte sa v skrumáži pred Strážovcom najlepšie zorientoval Hrušovský a upokojil lavičku domácich – 4:2. Gól Topoľčian bol navyše okorenený desaťminútovým osobným trestom hosťujúceho brankára, ktorému sa čo to nepozdávalo a domáci hneď po góle dostali možnosť pokračovať v hre 5 na 4. Hodenú rukavicu zodvihol Kráľ a svojím hattrickom poslal Topoľčany do trojgólového vedenia – 5:2. Pohodlný náskok sa Žochárom podarilo udržať do 36. minúty. O kontaktný gól Žiliny sa postaral Kopecký5:3. V záverečnej tretine sa zápas viac-menej už len dohrával. Domácim sa podarilo víťazstvo poistiť ešte troma gólmi a to zásluhou Tomaškoviča, Hrušovského a Hatalu. Žochárom povinný krok vyšiel a Žilinu zdolali 8:3.

12.1. FbO Žochár Topoľčany vs. Devils Čadca 4:3 ( 3:0 , 0:3 , 1:0)

O deň neskôr čakal opäť Žochárov súper zo severu Slovenska. Nováčik z Čadce už nebol takou veľkou neznámou ako tomu bolo pred prvým zápasom. V ňom sme na Devils boli prikrátki a kapitulovali sme po výsledku 7:4.

Nováčik k nám prichádzal s remízou z predošlého zápasu, ktorú si vybojoval po výsledku 7:7 na ihrisku v Dubnici. Žochárom bolo jasné, že do Topoľčian prichádza kvalitný súper, ktorému sa rovnako ako aj im, fakticky play-off už začalo.

Domáci vstúpili do zápasu famózne. V 13. minúte sme viedli už 3:0. O vedenie Žochárov sa postaral 2x Kráľ a Smutný. Hrebienok domácich sa hosťom podarilo zraziť v prostrednej časti. Salva troch gólov hostí znamenala, že sme od polovice zápasu svietil na časomiere vyrovnaný stav – 3:3. Do tretej tretiny ale našťastie nastúpil mančaft, ktorý sme videli v prvej časti. Žochári boli na ihrisku znova lepšími a odhodlaní si pripísať tri body z tohto dôležitého zápasu na svoje konto. Všetko to vyšperkoval druhým gólom v zápase ťahúň domácich Smutný, ktorý v 51. minúte poslal Žochárov do vedenia 4:3. Hráči Topoľčian si tesný náskok do konca zápasu udržali a hráčom Čadce oplatili prehru z prvej časti sezóny.

K premiérovým domácim zápasom v roku 2020 sa vyjadril hrajúci tréner Daniel Hatala:

„Do víkendu sme šli s tým, že play-off sa pomaly, ale isto blíži a my po našom každoročnom ,,zimnom" spánku už musíme zabrať a začať zbierať body. Mali sme na to vhodnú možnosť, veď sme hrali doma a cestovali k nám papierovo a tabuľkovo slabšie tímy, ale treba povedať, že liga je každým rokom vyrovnanejšia a tento rok si treba dávať pozor na všetky tímy. Každý vie zahrať dobrý zápas a obrať o body kohokoľvek. Do zápasu so Žilinou sme vstúpili dobre a snažili sa kontrolovať hru a držať loptu na našich hokejkách. Až na isté úseky v druhej tretine sa nám to celkom darilo a som rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca. Nedeľný súboj s Čadcou sme začali v podobnom štýle, ale potom sme prišli do momentu, kedy sme začali páliť jednu šancu za druhou a brankár Sak udržal svoj tím v zápase. Čadci prestávka veľmi pomohla a treba povedať, že druhú tretinu boli lepším tímom a my sme dali možnosť vyniknúť aj nášmu brankárovi. V tretej tretine sme sa našťastie vzchopili a aj vďaka bojovnosti a obetavosti celého tímu sme konečne z tesného zápasu vyťažili tri body aj my. Touto cestou by som sa chcel obom tímom poďakovať za pekné a férové zápasy a verím, že sa v lige ďalšie roky ešte uvidíme,"

Žochárom domáci víkend vyšiel. Zisk šiestich bodov ich opäť posunul na vyššie priečky a rázom znova plávajú v postupových vodách. Stále je však pred nimi ešte kopec roboty. Do konca základnej časti ostáva päť kôl, počas ktorých nás čakajú mimoriadne kľúčové zápasy.

Ten najbližší sa odohráme už túto nedeľu doma v TIS aréne proti Dubnici. Tá sa momentálne výsledkovo trápi, čo hrá mierne v prospech Žochárov. Ale každý zápas je iný a najmä ten s Dubnicou, ktorý je vždy plný emócií až do záverečného hvizdu rozhodcu. A vlastne niekedy aj po. Uvidíme ako to dopadne tentokrát.

Každopádne príďte podporiť !

19.1. - 14:00 FbO Žochár Topoľčany vs. Športový klub Victory Stars Dubnica nad Váhom